Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB Stick-es mobilinternetet...

USB Stick-es mobilinternetet csak USB porttal rendelkező Wifi router-el lehet megosztani?

Figyelt kérdés
T-home USB-s mobilinternetet szeretnék megosztani, de azt hallottam, hogy olyan wifi router kell, aminek a hátulján van egy USB port. Igaz ez? Ha nem, akkor hogyan osztanátok olcsón?
2014. febr. 26. 09:14
 1/8 Tengor ***** válasza:
59%

Jól hallottad van ilyen router, de ha rákeresnél, akkor magad is ellenőrizhetnéd az állítást.

Megoszthatod PC-vel is, de az lényegesen többe kerül és jóval megbízhatatlanabb is.

2014. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Az USB port csak az egyik feltétel, a routernek támogatnia kell a stick-et is.
2014. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
63%

Na, azért ne általánosítsunk! Nem minden router kezeli a 3G/4G modemeket attól hogy USB csatlakozó van rajta. Lehet hogy az USB csupán nyomtatószervernek van, vagy hálózati háttértárolónak (pl. külső merevlemez, pen drive).


Ha meg a router kimondottan támogatja 3G/4G modemeket, akkor sem kell feltétlenül kell tőle elájulni.

Minden routernek van egy kompatibilitási listája, mint ahogy a 2-es válaszíró célzott is rá. Meg kell nézni a gyártó oldalán, hogy az adott modem, kompatibilis-e a routerrel. Sajnos maga a kompatibilitás lista sem egyértelmű. Van olyan modem ami rajta sincs a listán, mégis működik a routerrel. De a fordítottja is előfordulhat, hogy rajta van de mégse működik.

Érdemes olyan helyről megvenni az ilyen routereket, ahol kérésre be is üzemeik neked, pl számítástechnikai boltok. Így nem otthon derül majd ki, hogy használhatatlan arra a célra amire szeretnéd.

Ez a video talán megvilágítja miről is van szó:

[link]

2014. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Én pl. a SIM kártyát beletettem egy öreg androidos telóba, amit már nem használok, oszt annak a wifijével osztom meg a netet. Mink parasztok így csinájjuk!
2014. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
100%
Az sem rossz módszer, csak nem mindenki tud így hirtelen a falról leakasztani, egy fölösleges androidos telót. Épp ezért vagyunk kénytelen megvenni egy 6 ezer forintos 3G/4G routert ere a célra. Mi, proletárok így csináljuk! ;)
2014. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Asse rossz módcer, csak szerintem gyakrabban lóg a kéménybe', a kóbászok között alig használt okosfón, mint alig használt rúter. :)
2014. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 claidheamohmor ***** válasza:
Amennyiben egy usb-csatival rendelkező router gyári firmware nem támogatja a 3g usb modemeket, érdemes keresni valami alternatív firmware-t. Én tp-link tl-wr1043nd-vel és openwrtvel próbáltam, megy a dolog (eredetileg nem erre kellett a 1043, de muszáj volt ezt is megpróbálni, ha már megvolt). Az speciel igaz, hogy tetheringre alkalmas mobilt könnyebb leakasztani a füstölőből, mint egy becsületes routert, de a kellemes megoldás mégis egy 3g képes router, az izgalmas megoldás meg egy multifunkciós usb-s router alternatív firmware-rel :)
2014. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cápeti085 válasza:
Mamámhoz szeretnék ip kamerát itt paraszt földön az utolsó utáni házba de persze a mami nem igen sokat vifitik.Ezt feleslegesek is a 10 ezres modemek.Nekem tetsszik ez a telós megoldás.hotspot telónk alapból van wifis ip kamerák is egy próbát megér aztán ha bemegy jöhet a router. :D
2016. febr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!