Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy fx 6300 as proci 3,5ghz...

Egy fx 6300 as proci 3,5ghz helyett ha 3,8 on megy az mennyi többletteljesítményt jelent?

Figyelt kérdés
Játékok alatt, vagy tömörítés, konvertálás stb alatt. Gondolom nem olyan jelentős ez a különbség.

2014. febr. 26. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem sokat annyit meg végképp nem hogy megérje tönkrevágni.

tömörítésnél talán várható némi javulás de játéknál semmi mert VGA limited lesz

2014. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 BM-Striker ***** válasza:

Attól függ hogy az adott alkalmazás mennyire képes a 6 szálat kihasználni.



De egyébként kxy 8% százalék javulást jelent 3,8 ghz.

2014. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 BM-Striker ***** válasza:
90%

FX6300-nek egyébként bírnia kell legalább 4,5 ghz-ig mefelelő hűtés mellett.


#1 hogy a fenébe tudod, hogy GPU limit lesz, ha nem tudod, ilyen videókártya van a gépben?

2014. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nincs felhúzva, ez a fura. A dobozon is 3,5 öt írnak alapból, neten is stb. De minden szoftver ami a hardvert ellenőrzi, infókat kiír az 3,8 nak jelzi. Még bekapcsoláskor is 3800 at ír a gép. Am van rajta rendes hűtés. Új, nem volt használva. Mellette egy r9 270x van.

Azért is kérdeztem, mert ha már minden 3,8nak írja akkor csak annyin mehet. Am semmivel nem húztam fel az órajelet, a vga nak sem.

2014. febr. 26. 18:10
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

hogy a fenébe tudod, hogy GPU limit lesz, ha nem tudod, ilyen videókártya van a gépben?:

a válasz nagyon egyszerű: nyilván ha FX6300 CPU van a gépben akkor nem kell HD7990 VGA-ra gondolni.

tehát megsaccoltam és nagyjából az lett amit vártam.

2014. febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Magyarázza már el nekem valaki, ezt a CPU limit, GPU limit témakört, mert annyi válasz érkezik ezzel kapcsolatban, hogy már fogalmam sincsen mi, mit jelent. Emlékszem anno volt egy Intel Pentium D 950-ösöm, ami mellett a HD4850-es kártyámmal CPU limitem volt, de manapság teljesen más értelemben is írják ezt a dolgot. Valaki írja már le légyszíves, vagy linkeljen már egy érthető leírást a dologról, köszönöm. ( bocs az offért )
2014. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem túl bonyolult.

a lényeg annyi hogy a jelenlegi játékok nem igazán tudják kihajtani a mostani közép kategóriás CPU-kat sem.

mert nincs szügségük ennyi logikai számításra

A VGA-knál már más a helyzet mert a VGA-ra terhelődik a grafikai számítás ami ugyebár nagyobb részét teszi ki a játékoknak

Ezért ultra beállításoknál a CPU még bőven elég kategória de a VGA már nem tudja kiszámítani a rá háruló grafikai számításokat mivel a grafikai és logikai számítások nem osztoznak az erőforrásokon. Bármelyik Prohardver CPU tesztnél meglátszik hogy magas felbontáson alig van pár % külömbség egy 50000Ft-os és egy 150000Ft-os CPU között

2014. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor nekem inkább a VGA-ra terhelődik a számítás? ( Intel Core i7 930 2,8ghz + HD7870 ( tahiti GPU-s ). Szóval a CPU-m "csak" 2,8 ghz-es, mert ha húzni próbálom, akkor instabillá válik a gép, de játékok alatt, jó FPS-eket kapok FULLHD-ben, akkor most VGA limites a gépem? ( amúgy számítógép szerelő és karbantartó vagyok, csak épp ebben a részében a dolognak jól összekavartak ) :D
2014. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tudtommal énis ezt írtam.
2014. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 BM-Striker ***** válasza:
2014. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!