Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC zsenik, tényleg igaz hogy...

PC zsenik, tényleg igaz hogy egy fm2-es 750k-s 3400mhz-es proci erősebb mint egy fm2+-os AMD A10 7850K 3700mhz proceszor?

Figyelt kérdés

Egy srác ezt írta az egyik oldalon a 7850K-ról:


"már máskor is leírtam valahol, nem csak én, hogy A10-6800K(35k)+25k körül ram 2000MHz körül kitben, olyan 60k körül jön ki, de egy 750k(19k)+20k ram+7750 (22k) szintén ennyi, miközben kétszer olyan erős, amit a PH és a Tomshardware tesztjei is megmutattak

Én erre gondoltam. Játékra óriási ráfizetés, továbbra is, na ezzel + pláne.

Mit nem lehet ezen megérteni? Hogy jön ide az i3 egyáltalán?

de egy G2020 és egy 7750/7770 is jó, sőt, előbbivel talán még olcsóbbra is kijönne, persze 750k-val jobb

ez az ár ezért a termékért, 53k, nevetséges, persze mindenki arra b@ssza el a pénzét, amire akarja"


2014. febr. 27. 01:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis 6800K-ról.EGyébként melyiket ajánljátok?FM2+os alaplapom van,nem érdekelnek az árak, csak valaki mondja már meg melyik amd procit vegyem meg bele? Gamer gépet akarok építeni.
2014. febr. 27. 01:46
 2/8 anonim ***** válasza:

Maga az A10-6800K jóval erősebb, mint az fm2-es 750k. Az idézett srác arra utalt, hogy a köztük lévő nagy árrésből már simán lehetne venni egy hd 7750-es videókártyát, amely valamennyivel talán erősebb mint az A10 integráltja, a játékoknak meg általában inkább jó videókari kell.


Van most (nem integrált) videókártyád a gépbe? Ha igen, milyen? Ettől függően könnyen megmondható hogy melyikkel járnál jobban.

2014. febr. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
fm2 lappal soha az életben nem fogsz gamer gépet építeni az egyik ok azért mert ez asló kategóriás procik vannak hozzá amik sosem lesznek gamer szintűek másik ok meg hogy proci igényes játékoknál ki fekszik . csak ott teljesít úgy ahogyan a többi proci ahol inkább vga igényes a játék és nem cpu .. ahól meg cpu és vga igény is van ott ki fekszik single playerben még talán nem de egy ütős multi játékban szerintem kevés .. gamernek semmi kép nem nevezném az életbe nem fog kihajtani egy közép felső kategóriás vga-t bf4 -crysis 3 multiban a tesztek amik meg készülnek mind single playerben vannak ott eleve nem kell fizika és csak átlag fpseket mutatnak a minimumokat meg a maxot lehadják pedig az a kettő a legfontosabb .
2014. febr. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert milyen alaplap lenne jó, gamer alaplapnak?Már késő...kiszállította a futár az fm2+-os alaplapot...kva életbe... 20.000ft volt...
2014. febr. 27. 23:38
 5/8 anonim ***** válasza:
nyugi nállam a gamer fogalom nem az mint nálad ettől fügetlenül játékra teljesen jó !
2014. febr. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ateszko97 ***** válasza:
2014. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mennyi lenne a kereted? FM2+-ra a legreálisabb "gamer"-kombó szerintem ez:

Videókari: [link]

Memória: [link]

Proci: [link]

Procihűtő (csak ha húzni szeretnéd a procit és van rá kereted, az alap sem rossz, csak hangos): [link]



Esetleg ha viszonylag sok pénzed van, akkor:

Videókari: [link]

Proci: ugyanaz

Memória: ugyanaz

Procihűtő: [link]


A procihűtők méretét nézd meg mindenképp, az első konfighoz egy fsp raider 550-et ajánlanék, a másodikat is elvinné ez a táp, de ha nagyon húzod a procit az megdob a fogyasztáson, így akár egy fsp650-et is tehetsz mellé.

2014. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a 760k rámegy az alaplapodra. A srác arra értette egyébként, hogy az A10 7850k azért ilyen drága, mert APU, tehát olyan processzor, amelyben van beépített videókártya. Ahhoz viszont, hogy azt jól tudja futtatni, nagy sávszélű memória kell hozzá, lehetőleg 8gb-os cl9-es 1866 Mhz-es, ami tényleg 25 ezer ft körül van. Aki APU-t vesz, az nem szokott mellé videókártyát is venni. A srác arra célzott hogy olcsóbban kijön egy CPU+Videókari+olcsó ram kombó, mint egy APU+drága ram kombó, s mivel a játékok nagy része inkább VGA igényes, a dedikált kártya jobban kielégíti az igényeiket, mivel erősebb mint az A10-ben levő (hiába erősebb az A10-nek a proci része, nem tudja kihajtani). Természetesen ha egy A10 mellett van egy R9 280x az gyorsabb lesz, mintha 760k mellett van, azonban túl nagy ráfizetés, ár/érték arányban nem éri meg.


Bocsi ha nagyon kusza lett, megpróbáltam a lehető legérthetőbben leírni :)

2014. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!