Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a Windows...

Miért nem ismeri fel a Windows az új merevlemezemet?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy WD 1tb sata 3 hdd a régi mellé ami WD 500gb sata 2 és ezen van a operációsrendszerem.Beköttem az új hdd bekapcsolom a gépet felpörög meg működik is de nem akarja felismerni a sajátgépbe továbbra is a régi 500gb hdd jelenik meg az új nem.Mi lehet a probléma?

2014. febr. 27. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy gyárilag nincs particionálva

Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/számítógépkezelés/lemezkezelés.

itt kiválasztod a HDD-t és innen tudsz neki partíciót létrehozni

2014. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
biztos hogy nincs partícionálva. Tedd meg, aztán formázd le és kész...
2014. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lemezkezelésbe nincs benne csak a régi c,d.Biosban megvan mind a 2 tö de az nem masteren van hanem slaven.Meg konkrétan mit jelentenek ezek nem vagyok otthon ezekben a pc kifejezésekben?
2014. febr. 27. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:

SATA vinyónál nincs slave meg master.


Számítógép ikonon jobb klikk, kezelés majd lemezkezelés. Itt látnod kéne mindkét vinyót...

2014. febr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amíg nincs particionálva addig nem fogja kiírni a betűjelet mert nincs neki a HDD-knél keresd meg az eszközt a típusa szerint ha jól van bekötve akkor meg kell hogy jelenjen

ha kiírta a Windows első indításnál hogy új hardver telepítése akkor tuti hogy ott lesz.

ha nem akkor valamit rosszul csináltál.

És ez valóban igaz a SATA eszközöknél nincs Master és Slave mert a BIOS vezérli a meghajtók sorrendjét

2014. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Alaplapon a sata2 csatlakozók közül mindegy,hogy hova csatlakoztatom?
2014. febr. 27. 18:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg igen de az a legjobb ha a legelső üresbe csatlakoztatod.

de ha 1-2-3-6 a felállás annak sem szabadna gondot okoznia elvégre külömbséget tud tenni aközött hogy melyikhez van csatlakoztatva hardver.

A SATA épp olyan mint az USB

2014. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha így nem sikerül akkor indítsd el a Windows 7 telepítőt DVD-ről mintha telepíteni szeretnéd a rendszert. és a meghajtó beállításainál formázd le. majd indítsd újra a gépet.
2014. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Meglett a probléma!Ma elvittem az 1tb hdd egy ismerösömhöz és ott felismerte a win 7.Nálam volt a probléma és elég rég nem volt már újra rakva a windows és újraraktam a win7 de újbol az 500gb ra és aztán már felismerte.De azért köszi a segitséget!Üdv Béla!
2014. febr. 28. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!