Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy új laptopba, bele lehet...

Egy új laptopba, bele lehet tetetni, egy 30gigás SSD-t, hogy az op rendszer és a szükséges programok gyorsuljanak?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülne kb? A garancia megszűnne? Van értel me 30gb-nak is nem? nem csak a 120, 250gigásaknak... Köszi!

2014. febr. 27. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
30 gb nagyon kevés. Maga a win 8.1 20 giga.
2014. febr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Laptoptól függ. Amelyiket látszólag szét lehet szedni és merevlemezt cserélgetni benne annélkül, hogy egy címke vagy matrica megsérülne, illetve nincs tiltva a garancia miatt, annál megteheted. Én gyakorlatilag azonnal bontottam a laptopom, másképp nem tudtam volna az asztali gépről áltköltöztetni az adatokat.

30GB-nak nem sok értelme van. A rendszer 10-15GB újkorában, ráteszel még néhány programot már 20-nál tartasz, a 30GB-ból pedig csak kb. 27GB felhasználható, és még nem beszéltem az optimális működés érdekében szabadon hagyott 10-15%-ról és a rövidebb üzemidőről. Ne vegyél ilyen kis SSD-t ha csak nem akarsz állandóan küzdeni az elfogyó tárhellyel. Minimum 60GB-os SSD-t célszerű venni.

2014. febr. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tengor ***** válasza:

Sehol nem írta, hogy MS terméket szeretne a gépre telepíteni.

Egy linux nagyon kényelmesen elfér 30 GB-on (igazából a felén is). Az is megoldás lehet, ha az optikai meghajtó helyére építed be az SSD-t. Így az adatoknak marad a nagy de lassú HDD és oprendszer pedig mehet a kisebb és gyors SSD-re.

2014. febr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes 64gigásnál kisebbet venni!
2014. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Öhmm....

Egy rahedli 8 GB-os SSD-vel szerelt gépet árulnak. Csak gyorsítótárként funkcionál. Egyébiránt. Nekem a jogtiszta Win 8 sem foglal úgy 20 gigát, hogy már eléggé belaktam.

2014. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az nem külön ssd, hanem az sshd gyorsitótára, amire a gyaran használt állományok kerülnek, nem látszik külön meghajtóként.
2014. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt beszéld meg az én laptopommal is, mert belőle bizony ki is szereltem azt a vacakot :D Najó, nem vacak, csak nagyobbra cseréltem :D
2014. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!