Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » +HDD bekötése, használata,...

+HDD bekötése, használata, kikapcsolása?

Figyelt kérdés

Hali,


Ha van itthon pár nem használt HDD-m, akkor azokat berakhatom a gépbe?


Jó, nyilván igen, csak hogy van-e értelme? A mostani 500 gigás, amit beraknék meg 80. Be lehet valahogyan állítani, hogy mikor pörögjön fel az? Kikapcsoljon automatikusan, vagy leállítsa magát, ilyesmik.

Ha nem telepítek rá semmit, csak tárolónak használnám, akkor is felpöröghet időről-időre magától? Vagy ha van vírusírtó, akkor amikor azon vizsgálódik magától, akkor is bekapcsolja gondolom.

Szóval az ilyen használat, ki-be kapcsolgatás ártalmas neki vagy az egész rendszernek? Hogyan lenne érdemes üzemeltetni? Valamilyen energiagazdálkosási menüben van erre lehetőség? Mi az optimális?


2014. febr. 28. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet tenni, de manapság nem sok 80GB. Előtte azért ellenőrizd HD Sentinellel, utánna bízz rá csak adatokat. Energiagazdálkodásban minden merevelemezhez kapcsolódó be-kikapcsolást állíts 0-ra (=soha). Folyamatos működés a jó, nem előnyös ha sűrűn ki-be kapcsolgat, a felpörgés idejére megakasztja a rendszert is. Ha nem a érdekel a 80GB-os lemezed és a rajta lévő adataid állapota, valamint nem zavar a 4-5s beakadás, illetve a felpörgések hangja, akkor állítsd be energiagazdálkodásban a kikapcsolást, egyébként ne.
2014. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fúúú. Letöltöttem ezt a programot a régi gépemre. Abban van ez az egyik 80 gigás meg mellette egy 40 gigás. A 40-es a rendszeré, az ment folyton sokat, ott azt írja, hogy 2300 napos, és csak 215-ször indult. Ez utóbbit mondjuk fenntartással kezelem, de nem is ez a lényeg. Amúgy ezt 100%-ra írta.


A másik merevlemezre, ami nem pörgött folyton viszont azt írja, hogy csak 1600 napos, ellenben több mint 6000-szer indult már be és csak 10 nap van belőle hátra!!


Az kemény...


Amúgy nem tudod, hol tudom beállítani, hogy folyton pörögjön a lemez?

2014. febr. 28. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasonlóan van nálam is. Van egy merevlemezem amelyet rendszerlemeznek használtam, 3000 indulás van benne, tökéletesen működik. Volt egy másik merevlemezem, az energiagazdálkodás ki-be kapcsolgatta még meg nem untam, 6000 indulás volt benne. Pár hónapja garanciáztattam, mondjuk nem feltétlen a sok indulás lehetett a gond.

Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségek. Az aktív séma mellett van egy séma beállításainak módosítsa lehetőség, azon belül pedig speciális beállítási lehetőség. Az előjövő ablakban keresd meg a merevlemezt, majd mindkét értéket állítsd 0-ra. Át fog változni soha feliratra, végül ok.

2014. febr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!