Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért állt le a gépem 2mp-re...

Miért állt le a gépem 2mp-re majd működött tovább, mintha mi sem történt volna?

Figyelt kérdés
Éppen a Skyrimmel játszottam. Játszottam, és egyszer csak mint mikor leállítod a gépet, leállt magától kb 2 másodpercre, majd ment tovább a gép, mintha mi sem történt volna. Tehát folytatódott a játék ott, ahol voltam, meg minden. Egyedül a ventilátor pörgött fel. Mint ha egy autót üresbe raknánk, és nyomnánk a gázt, és egyre nagyobb fordulaton pörögne, majd mikor eléri a maxot, hirtelen vissza esik, és megy tovább, mint előtte. Mi volt ez? Mi lehetett ez? Miért? Egyik haverom szerint vagy alaplap, vagy procival lehet gond. És ha tényleg, akkor vajon kibír ja júliusig? Akkorra terveztem már hónapok óta, hogy veszek egy új, jobb procit és alaplapot is... Köszi a válaszokat!

2014. márc. 1. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam megkeresni, mi lehet ez, és elvileg túlmelegszik, és az azért lehet, mert a paszta "elromlott". Ez mennyire lehet igaz?
2014. márc. 2. 13:43
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túlmelegszik, de én nem gyanakodnék rá.

Mindenesetre nézz egy hőfokot a gépen és pasztázd újra. ( egy kipucolás se árt). Amúgy a paszta nem tud elromlani, csak kiszáradni tud :)

2014. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megnézek egy hőfokot... Mondjuk pont Skyrim közben. Egyébként azért raktam idéző jelbe, mert nem találtam a megfelelő szót... Jelen esetben a kiszáradást. Amúgy ha nem azért, mert túlmelegszik, akkor miért áll le 2mp-re a gép?
2014. márc. 3. 16:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Leáll vagy csak elsötétedik a kép? Mer akkor lehet VGA probléma, vagy az is lehet, hogy valamelyik kábel nem illeszkedik jól ( kicsúszott) vagy megtört.
2014. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan leáll. Mintha kikapcsolnád. Amúgy megnéztem az Everest nevű programmal a hőmérsékleteket. Maga a CPU volt 58%os, az első mag 63, a második 60 fokos. A GPU pedig 70-80 között van. Most, hogy már pár perce nem megy a játék, lementek 40-50 köré.
2014. márc. 3. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a rendszer védelemből kikapcsolja magát egy rövid időre a túlmelegedés miatt. Szerezz be jobb ventiket (ha vannak), illetve proci hűtőt.
2014. márc. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a választ!
2014. márc. 3. 17:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Az jutott eszembe... Esetleg a táppal nem lehet gond?
2014. márc. 3. 17:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen típusú a táp?Pucold ki a gépet hátha poros.A procit pasztázd újra és a vga-t is újra kell pasztázni.Meg ha régen volt újrarakva a gép akkor telepítsd újra.Illetve ha nincs rendszerhűtőd akkor vegyél párat.A legolcsóbb kb.1000Ft.Én is vettem 3-at sokkal hűvösebb a gép.
2014. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm a segítséget! Egyébként a windwos kb. 2 hónapos, és kipucolva utoljára nyáron volt... De megcsinálom mindet!
2014. márc. 4. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!