Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vajon miért nem ismeri fel az...

Vajon miért nem ismeri fel az alaplap a videókártyát? Részletek alul.

Figyelt kérdés

Van egy ASUS M4N68TM-V2 alaplapom, és egy ATI Radeon HD5450 videókártyám(Win 7). Idáig az alaplapi nVidia 630n-ről ment a gép, de pont azt nyújtotta amit egy ilyentől számít szóval beszereztem a kártyát. Beraktam, elindítottam, átdugtam a VGA-t, de nincs kép. Visszadugom, hát nem ott megy a Windows az alaplapiról? Drivert telepítettem reboot. Semmi. BIOS-ban leelenőriztem, és a videoprioritás [PCIe->PCI->IGP]-re van állítva.

Kérnék egyéb ötleteket, lehetőleg ne olyat, hogy pl. tiltsad le a Windowsban az integráltat, mert alapvetőleg nem én használom a gépet, neki pedig munkaeszköz is.

Előre is köszi.

Ui. Tudom, hogy hülye ötlet volt, de ha kihúztam a kártyát míg ment a gép(úgyse érzékeli, HÁT DE), akkor kikapcsolt,tehát valamennyire, érzékeli.



2014. márc. 5. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ui. Tudom, hogy hülye ötlet volt, de ha kihúztam a kártyát míg ment a gép(úgyse érzékeli, HÁT DE), akkor kikapcsolt,tehát valamennyire, érzékeli." ez egy nagyon "idióta" ötlet volt részedről , de erről ennyit , a gép nem észlelte hanem azért állt le mert amikor bedugtad a vga-t akkor ugye ment a gép és elindult a vga , megugrott (hírtelen) a terhelés , és ezért a táp-ban a védelem gyorsan megszakította az áramot. Ilyet többet ne csinálj , mert ki is nyírhattad volna az alaplapot. Nekem is volt ilyen hibám pont egy Asus lappal, és egy ati vga-val, egy ideig nem ment de amikor default-ra állítottam a bios-t és utána a táp hátúlján kikapcsoltam , bedugtam a vga-t elindítottam , és ment róla gyorsan feltettem a driver (ati catalyst controll center stb) utána szépen mindig az ati vga-ról indult. Próbáld meg ,és ha nem indul vedd ki a gombelemet az alaplapból és utána tedd vissza tedd be a vga-t , indítsd el és utána el fog indulni vele , majd konfiguráld a biosban és utána reboot majd drivert csomagoltasd ki a telepítőjével és ne telepítsd emiatt kapsz egy ATI mappát a C meghajtón windowsban az illesztő program frissítése és utána válaszd ki illesztő program keresése a gépen ezt az ATi mappát betallózod és Voala! XD

sok sikert a vga-hoz és a használatához!!!

2014. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget de mint egy másik gépben kiderült a kártya sült meg. Köszi a tanácsot, most egy HD3870-et próbálok meg hétvégén. (Régi gyenge kártyák előre!:D)
2014. márc. 6. 19:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és az már aktív hűtéses, szóval remélem jobban bírja a terhelést.
2014. márc. 6. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!