Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gigabit routert vegyek,...

Milyen gigabit routert vegyek, ami wifi is egyben?

Figyelt kérdés
Én erre gondoltam: TP-Link TL-WR1043ND, de nem nagyon nézegettem még, lehet, hogy van jobb is. Azért nagyon drága ne legyen.

#internet #router #wifi #gigabit router
2014. márc. 6. 08:09
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Ha nem kell a Dual Band, akkor az a legjobb választás amit kinéztél. De mindenképp v2 -es hardver verziót vegyél! (Talán még nem ürültek ki teljesen a v1 -esek, ezért kérdez rá ahonnan veszed). A v1 -esnek ugyanis gyengébbek az antennái 5 dBi -s helyett csak 3 dBi -s és hardveres felépítése is gyengébb jóval.


v1.x

CPU: Atheros AR9132 @400MHz

RAM: 32 MB DDR

ROM: 8 MB


v2.x

CPU: Atheros QCA9558 @720MHz

RAM: 64 MB DDR

ROM: 8 MB

2014. márc. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Most néztem ezt is: TP-Link TL-WDR3600 Ez miben különbözik?

2014. márc. 6. 11:05
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Ugyan olyan jó. Csak 2 antennás MIMO, ami a gyakorlatba szinte semmi hátrányt nem jelent.

Dual Band -es 2,4 és 5 Ghz -en is működik. Ez főleg akkor előny, ha sűrűn lakott helyen laksz, ahol túltelítették a 2,4 Ghz -et.

1 helyett 2 USB csatlakozó.


Hardver:

CPU: Atheros AR9344 @560MHz

RAM: 128 MB DDR

ROM: 8 MB

2014. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nem sűrűn lakott helyen lakok, talán ezen kívül még egy wifi van, és akkor mindegy, kb. ugyanolyan jó.
2014. márc. 6. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!