Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert nem bootol a szamitogepem?

Miert nem bootol a szamitogepem?

Figyelt kérdés

Amikor ma reggel bekapcsoltam a szamitogepet, hosszu, veget nem ero sipolo hangot adott ki az alaplap (gigabyte h77-ds3h), es a kepernyon ez latszodott: [link]


Sem a HHDt sem az SSDt sem a dvd irot nem latja az alaplap, sot a billentyuzet, sem az eger nem vilagit. Ps2-es csatlakozoval viszont nem probalkoztam.


Meghalt az alaplap?



2014. márc. 9. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a merevlemez csatlakozóit (SATA/IDE és táp), hogy nem lazult-e ki. Ezt a képernyőt azért írja ki, mert nem talál olyan eszközt, amin volna boot szektor és elindíthatná a bootolást ezért hálózati boottal próbálkozik.
2014. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minden sata 3 csatlakozo a helyen van. Tegnap este 11 ora korul meg mukodott. De ha az usb portoknak sem szolgaltat aramot az alaplap akkor valoszinu hogy a sata3 portoknak sem ad jelet?
2014. márc. 9. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:
A táp is lehet hibás, és nem ad elég áramot. Próbáld ki másik táppal.
2014. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pinkpancser ***** válasza:

Lehet, hogy csak a bios szopat, mert most PXE boot-ot akar. Indulásnál lépj be a boot menübe (általában F12) és válaszd ki a vinyót.

Ha így megy akkor állítsd be rendesen a biost, esetleg alaplapon cseréld ki az elemet (CR2032)

2014. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valami gondja volt a gepnek a videokartyaval ami egy sapphire hd 7770. Ki-be huztam minden kabelt, es eszkozt, es most ujratelepitem a windowst mert kek halalt kaptam a windows betolto kepernyojen. Ugy tunik most mukodik. Koszonom a valaszokat
2014. márc. 9. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!