Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi egy merevlemez élettart...

Mennyi egy merevlemez élettartama körülbelül? Hány évig lehet használni, úgy, hogy könnyű maradjon a lelkem és ne kelljen az adataimat félteni?

Figyelt kérdés
2009. októberében vásároltam a jelenlegi merevlemezemet, ami egy Samsung SpinPoint F1 1TB Sata II-es meghajtó. Telik az idő még nem volt vele problémám, vettem még mellé nem olyan rég, egy Samsung SSD 840 120GB-ot, így az összes adatomat a merevlemezen tárolom. Ha Hard Disk Sentinel szerint tökéletes, nincs szektor hiba, akkor félelemre semmi okom?

2014. márc. 10. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
gyartok 3-4 evente cseret javasolnak...talan csak marketingfogas
2014. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 csacsi2 ***** válasza:
Nem tudom, de én használtam egyet 10 évig gond nélkül. a vége-fele egy kicsit hangos lett de nem okozott problémát. Ezek a dolgok használat függőek, mire használod. Ha rendszerlemezként, akkor értelemszerüen gyorsabban használódik, mintha tárolásra. HDSentinel kiírja mielőtt gond lenne.
2014. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én azt mondom, hogy a lelked ne maradjon könnyű egy napig sem. Senki nem tudja, hogy egy vinyó meddig fogja bírni. 3-10 évig elmennek, de senki nem garantálja neked, hogy a vinyód holnapra nem megy tönkre. Van amelyik 2 hétig bírja és márkás és van noname ami 10 évig is megy. Ha meg akarod magad nyugtatni akkor a neked fontos adatokat két külön vinyón tárold...
2014. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Attól függ hányszor kapcsolod ki és be.

Ha félévente 1-2x, kb 8év, ha minden nap 2-3x 4-5év.

2014. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Cégeknél gyakran van olyan szabály, hogy 5 év után kidobják, ha jó, ha nem, mert utána valamilyen közhiedelem szerint gyorsan nő a meghibásodás esélye, és nem akarnak velük szórakozni. De ahogy írták már, teljesen mindegy hány éves, a fontos adataidról a legelső naptól kezdve csinálj biztonsági mentést.
2014. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 10. 23:31
 7/10 anonim ***** válasza:
A cégek kidobják 5 év után az igaz és általában ezek 100%-os létükre vagy a vaterán, hardveraprón, lófogáson végzik jó haszonnal,mert ezek után már nem sokat bírnak.
2017. dec. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 10 éves, 160 GB-os Seagate. HDD Sentinel a működési időnél 694 napot ír. Összes indítás/leállítás száma 4100 körül és még mindig több, mint 1000 napot jósol a HDD sentinel 100%-os kondícióval és teljesítménnyel, pedig azért szerintem teljesítményben nem egészen olyan, mint újkorában. :D
2019. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
... és akkor a másik véglet, hogy tényleg egy napig se legyél nyugodt: WD 4 TB. 5 hónap után megadta magát. Garanciába cserélték. Még jó hogy RAID tömb része...
2019. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat szerint is 5-6 év környékén egyharmaduk már meghibásodik szerverben.
2019. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!