Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi is az a haswell? és ez....

Mi is az a haswell? és ez. Működne-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok.



Adott, egy ASRock B75 Pro3-M alaplap, amin van egy intel coreTM i5 3570k .


A kérdés a következő lenne. Leszeretném cserélni a processzoromat egy intel coreTM i7 4770k-ra amiről azt olvastam, hogy haswell-generációs processzor... de fogalmam sincs, hogy mi az és nincs időm most keresni neten, mert utazok el! Amennyiben ha valaki tudna rá választ adni, azt nagyon szépen megköszönném.


Kérdéseim: (csak, hogy világos legyen, hogy mit is szeretnék. Kicsit szétszórt vagyok, szóval bocsánat a ha helytelen, értelmetlen leírás született)


1. Működhet-e a meglévő alaplappal a 4770k?

2. Mi az a haswell-generációs processzor?



köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 11. 10:35
 1/8 levis56 ***** válasza:

1. cserélni kell a lapot 1150-re

2. [link]

2014. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Panda Péter ***** válasza:
mivel a csere elég drága lenne (a proci se olcsó, plusz a lapot is kukáznod kell), amiért cserébe túl sok extra teljesítményt nem kapnál (+néhány százalék azonos órajelen architektúra miatt különbségből, +néhány órajel különbségből +HT) én semmiképp sem cserélnék. mondj egy alkalmazást amire kevés az i5...
2014. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

váó! Köszönöm a gyors válaszokat, le is mentem, gyors hogy legyen mit olvasnom út közben..



A program amire szerintem nem elég az i5, az a Cinema 4D pl. global illuminationnal és ambient occlusionnel 3 mp renderelése 29,97 FPS-el, 1,5 óráig tart. :(

2014. márc. 11. 10:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor mázlista vagy, Cinema 4D-ben nem tudom mit állítottam durvára, de HD720p felbontáson 3 másodperc 12 órát vett igénybe.
2014. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(Core i3 3240 procival)
2014. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"1. Működhet-e a meglévő alaplappal a 4770k?"

Nem, mert a meglevő alaplap LGA1155-ös foglalatú 2. és 3.generációs (Sandy Bridge, Ivy Bridge) processzorokhoz készült. Az Intel i7 4770 egy LGA1150-es foglalatú 4.generációs (Haswell) processzor, hozzá való alaplap kell.


Ha hasonló Micro ATX alaplapot keresünk az Asrocktól, akkor ilyen például a B85 Pro4 ( [link] )

2014. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Panda Péter ***** válasza:
akkor tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy fizetnél-e tízezreket hogy mondjuk másfél óra helyett egy és negyed óra alatt fejezze be ugyanazt a munkát. mert szerintem maximum ekkora teljesítmény különbségekről beszélünk.
2014. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megérkeztem a célállomásomra. Köszönöm a sok segítő és felvilágosító választ illetve a tapasztalat megosztást is.



Kicsit utána néztem és igen rájöttem, hogy butaságot kérdeztem, hisz már a socket se stimmlet...:D


Nem tudom, akkor mi módja lehet, ezt a programot gyorsításra bírni.. Olvasgattam neten róla, fórumokban stb. Írtak olyat, hogy valami Netrendererrel lehetne, több gépen egyszerre ugyan azt renderelni.. de annyira viszont nem vagyok megszállottja a dolognak, hogy több százezreket kiadjak egy új gépre.. Meg persze, pénzem sincs rá... :) Nem tartozom a lottó nyertesek körébe és politikus se vagyok.. :DD



Viszont nagyon érdekel a videózás, a CGI és a VFX ... aztán gondoltam megpróbálkozok valamivel.. :)



Köszönöm a segítségeket még egyszer! :)

2014. márc. 11. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!