Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártyáról letört pár...

Videokártyáról letört pár apró valami, vissza lehet rá tenni valahogy?

Figyelt kérdés

Aki adta a kártyát, nem figyelt rá, hogy szállítja, nála működött, azt mondta, itthon megnéztem kipróbálás előtt nagyítóval a kártyát, és láttam, pár nagyon apró kis ráforrasztott valamik letörtek róla.

Betettem a gépbe, már a kezdőképernyőn nagyon apró kis pöttyök voltak, driver telepítés után meg nem láttam semmi a képernyőn, és le is fagyott végül.

Köszi



2014. márc. 11. 13:08
 1/9 Lajos54 ***** válasza:
95%

Egy jól kibélelt kukában még előkelő helye lehet.


"...pár nagyon apró kis ráforrasztott valamik letörtek róla..."

Ha egy nyomtatott áramkör (merthogy a videókártya is az) néhány alkatrésze "csak úgy" letörik, kizárt, hogy utána hibátlanul működne. Már a gépbe betenni is hiba volt, esetleg az is elromolhatott, ami eddig jó volt rajta.

2014. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
persze, hogy vissza lehet tenni rá, sokféle módon, de menni nem fog az biztos.
2014. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyenek törtek le?

[link]

Akkor sajnos kuka.

2014. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

utolsó, igen, ilyenek.


Lajos54, semmi baja nem lett a lapnak, amibe beletettem.

Azért, mert te nem értesz hozzá, attól még lehet, meg lehet javítani.

2014. márc. 11. 14:11
 5/9 Lajos54 ***** válasza:

Tényleg igazad lehet, még eddig nem is láttam elektronikai áramköröket közelről :)

(és alig valamivel több, mint 40 éve, hogy ilyesmivel dolgozom:)

Amúgy, ha figyelmes(ebb)en elolvasod, amit írtam: nem azt mondtam, hogy az alaplapnak lehet tőle baja (egyébként akár annak is), hanem a kártyának. Egy megtervezett áramkör, ha "elkallódik" róla néhány alkatrész, nem nagyon szereti, ha feszültség alá kerül... Utána aztán lehet javítan.

2014. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lajos54 teljesen jó választ adott, nem kell bántani. És lehet, hogy az alaplapodnek nem lett baja, de hidd el, mázlid volt. Az alaplap és a kártyák csatlakozására nagyon sok szabály (szabvány) van, amiknek meg kell felelni.


Pl. kritikus a jelek időzítése. Ha mondjuk a haverodnak sikerült letörnie olyan alkatrészeket, amik a jelalakot vagy késleltetéseket befolyásolják, és mondjuk az alaplap busza X ns időt vár egy adatra, utána átáll kimenet módra (mert a szabvány szerint megteheti), akkor mindjárt kész a rövidzár, ha a kártya is még mindig kimenetként kint tartja az előző adatát.


Maradjunk annyiban, hogy szerencséd van, és azt a kártyát dobd ki.

2014. márc. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként biztos letörtek? Megtaláltad a letört alkatrészeket, vagy már gyárilag hiányoztak?

Ugyanis előfordulhat, hogy egy áramkör változatba nem tesznek bele bizonyos elemeket, de csak ezért nem terveznek újra és nem gyártanak külön a nyákot hozzá.

2014. márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Felvettem jó közellátó szemüveget, avval látszott, hogy volt ott valami, meg az egyik még félig rajta volt.

Gondolom ez is alaplap, meg gyártófüggő, melyik, milyen hibás alkatrészt tűr el. De leginkább árfüggő...

Volt már, hogy nekem sikerült letörnöm videokártyáról ilyet, mert annyira szerencsétlen módon van egynémelyiknek a pci-e csatlakozója megoldva, közel a chipset hűtőhöz, stb...

És visszarakva hibátlanul működött a kártya.

De gyanítom, rengetegen jártak már ugyanígy, csak nem vették észre, csak nekem dilim, hogy átnézem így a kártyákat.

Amúgy meg ha elromlik, akkor elromlik, nem egy nagy tételű dolgok ezek.

2014. márc. 11. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Még ha vissza is tudnád forrasztani, akkor sem tudod, melyik hol volt.
2014. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!