Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Telepített és használható...

Telepített és használható memória win7 64bit-en?

Figyelt kérdés

Üdvözletem,

A gépemben volt eddig 3db 2gig. Corsair XMS3 Platinum edit.

RAM, plusz egy ugyancsak 2 gigás noname. Mind 1333Mhz.

A mai nap vettem használtan még kettőt az említett Corsair RAM-okból, hogy ugyan olyan legyen, és ami fennmarad az ment volna másik gépbe. De amióta kipróbáltam nem tudja kezelni mind a 8 gigát a gép. Már a régi felállásban sem.


[link]


Ráadás az egyik 2gigás (jelzett) RAM-ból csak 1-et lát... megszívtam vele. Van erre valami féle megoldás? Ha az újak mennek a kukába sem érdekel, csak legalább ki tudjam használni ami eddig benne volt.

Normális válaszokat előre is köszönöm!

Rikk.



2014. márc. 16. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg msconfigban, hogy korlátozva van-e a felhasználható RAM. Ha igen, kapcsold ki a korlátozást. Ha nem, akkor egy hülye bug lehet, amit újratelepítéssel megoldhatsz igen gyorsan és könnyen.
2014. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Másik winchesteren is ugyan ez a helyzet. Külön Op, más programok.
2014. márc. 16. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy telepítsd fel, hogy benne vannak a ramok.
2014. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ram cserénél telepítést... Minden esetre teszek egy próbát, amint lesz rá lehetőségem. Köszönöm.
2014. márc. 16. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt leírnak néhány lehetséges problémát.


A rossz modulokat memtest86-al kiszűrheted.

2014. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gábor_79 ***** válasza:
Én is most dupláztam meg a RAM-jaim mennyiségét ugyanolyan típussal, egy hete. Azzal együtt más kiadás lehetett, mert külső megjelenésükben van eltérés: az újak egy centiméterrel magasabbak. Csak azért írom, mert nem kellett újratelepítenem. 64 bites windowst használtam és vitte zokszó nélkül az összeset. Annyi, hogy az élményindex frissítést kért.
2014. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Addig cserélgettem őket amíg meg oldódott. Végül ugyan úgy az utolsó slot-tban foglalt helyet az új, de most már tetszik neki. Sok különbség nincs köztük, a címkén nincs fel tűntetve, hogy (3x2=6gb) mivel nem hármacs csomagolásból valóak. Amúgy minden ugyan az. A RAM tetején jobb szélen a hűtőbordák közt van egy kis mm-es sárga megjelölés amúgy semmi. Köszönöm a válaszokat utólag is!

Rikk.

2014. márc. 18. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!