Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez most hogy működik? Az én...

Ez most hogy működik? Az én processzorom gyárilag 2.13 GHz-es és mikor egy jobb minőségű játékot futtatok ami igényli a gépet akkor mindig hangosabb lesz de már zavaróan.

Figyelt kérdés
A "Can you Run it" nevű oldalon szoktam tesztelni a játékaimat és és ott sokszor látom a processzorom mellet, hogy 2.13 GHz, Rated at:3.64GHz. Vagyis akkor képes erre is és azért pörög fel mindig? Ezt lehet szabályozni mert tényleg zavaró?

2014. márc. 23. 15:26
 1/3 savanyújóska ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen a konkrét processzor, az újabbakra jellemző (főleg Intel), hogyha többmagos, és éppen nincs leterhelve az összes mag, akkor a használt magok órajelét keményen megemeli. De nem maga a processzor hangos, hanem a hűtés, azt lecserélni esetleg lehet egy opció. Biosban lejjebb veheted esetleg, de szerintem inkább kérj segítséget egy hozzáértőtől, mert ott vannak olyan dolgok, amikkel haza lehet vágni a gép egyes részegységeit, vagy akár az egészet.
2014. márc. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez a "Rated at" átszámolja a gyári órajelet "P4-konformmá". Ugyanis az abban az időben megjelent játékok mellett lehet olvasni, hogy "Ajánlott Intel: 3 GHz", egyszeri felhasználó meg hiába rendelkezik olyan processzorral, amelyik 2 GHz-es órajele ellenére rommá veri az előbbit (fejlettebb mikroarchitektúra miatt), csak az órajelet tudja értelmezni.

Amit #1 is írt, az is igaz bizonyos esetekben, de itt aligha erről van szó (ilyen nagy különbség nem szokott lenni a turbo és a névleges órajelek között), ráadásul a turbo is úgy működik, hogy csak a névleges fogyasztási keretig emeli a processzor órajelét.

Magyarul, azért hangos a processzorhűtőd, mert terhelést kap a gép, nem pedig azért, mert nagyobb órajelre vált. Takarítsd ki a gépet, pasztázd újra a processzort (ügyelve arra, hogy csak vékony réteget rakj rá, nem kell úgy megkenni, mint a vajas kenyeret), vagy cseréld le a hűtőventilátort, idővel úgyis hangosodnak.

2014. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 savanyújóska ***** válasza:
UP#2-nek, ott a pont, én sajnos nem ismerem az említett oldalt, azért írtam, amit, de valóban, 2.13-hoz valamivel 3 alatti Turbo dukál, de akkor itt nem erről van szó. Viszont a pasztázás is olyan, hogy ha hajlamos vagy eltörni dolgokat, ne csináld, nem vicces, ha eltöröd a hűtő tartókeretét!:D De nem is olyasmi, amit egy kis kézügyességgel, meg józan paraszti ésszel ne lehetne megoldani.
2014. márc. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!