Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az minek a hibája lehet vagy...

Az minek a hibája lehet vagy mitől lehet, hogy ha a processzor hőmérséklete eléri a 65 fokot egyből bevág egy kékhalált?

Figyelt kérdés

Üdv.


Intel i5 4670k processzorom van ALAP ÓRAJELEN,és MSI z87 g45 lapban van,de többször előjött,hogy néha-néha csak kékhalált dob be,ma megfigyeltem,hogy amint 65 fokot eléri(v. feljebb megy) a cpu, kb. 1-2 percen belül kékhalált dob be...

Mi okozhatja ezt?Talán hibás valamelyik hardver?


2014. márc. 25. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel a BIOS-ban van beállítva egy adott Celsius Fok, hogy mennyinel kapcsoljon ki, nálam is Így volt gyárilag anno. Ennek a procinak 70 fok alatt semmi baja nem kéne lennie. Ajánlom, nézz Utána a BIOS-ban.
2014. márc. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 levis56 ***** válasza:
Meg annak is utána nézhetnél mi miatt megy fel a hő ilyen magasra,vírus vagy sok alkalmazás megy egyszerre,esetleg újra pasztázni a procit.
2014. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én munkámból is hozzávetőlegesen izzasztom a processzort,másrészt "nagy játékos" is vagyok.
2014. márc. 25. 19:50
 4/5 levis56 ***** válasza:
Akkor tisztítsd ki a ventiket és proci pasztázás,ha nem jó lehet vírus ami a háttértárolókban elszaporodik egyre több alkalmazást használ ettől is magas lehet a CPU terhelés.magasabb terhelés több hő.hőlimitnél lekapcsol a gép,még bővítményekben kapcsolj ki minden ismeretlent vgy töröld úgyszintán a programok között is,toolbarokat likvidálni.
2014. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Így is ,úgy is érett már egy op. rendszer újratétel.

Noctua NH U14S cpu hűtőm van

2014. márc. 26. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!