Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 2 mag-os processzort...

Milyen 2 mag-os processzort tudnék venni az alaplapba, ami kompatibilis vele?

Figyelt kérdés

Az alaplap: Fujitsu Siemens D2151-A1

Tudom hogy enyhén szólva nem egy erős alaplap,de olvastam hogy tudnék bele venni 2 magos proci-t ...



2014. márc. 26. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy apróhirdetésben olvastam, hogy megeszi a Pentium-D procikat (nem tudom pontosan mely modelleket), amik lényegében összetákol P4 magok közös lapkán. A CPU-k ezért az órajelükhöz képest gyengék illetve mint két mag sem túl hatékonyak a fizikai kapcsolat és a szűk rendszerbusz miatt. Szóval ha találsz is bele Pentium-D procit, az mai szemmel ugyancsak nagyon gyenge (egy mai modern 2 magos proci azonos órajelen kétszer-háromszor körbefutja és még kevesebbet is fogyaszt).
2014. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát jó,de azért egy D-s proci csak jobb lenne mint egy 1 magos nem?..
2014. márc. 26. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze valamivel jobb, de ma már az is kevésnek számít...lassan 9 éves procikról beszélünk. :)
2014. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én tudok nyilatkozni, bár a történet 2007 körül játszódik. Lecseréltem az Intel Pentium 4 631-es procimat egy Pentium D 950-re, nem volt látványos javulás, ezért hagytam az egészet eladtam és vettem egy viszonylag olcsó Core 2 Duo-s konfigot, na ott ég és föld volt a különbség. Szóval én azt mondom ne költs erre a gépre már egy petákot sem!
2014. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy amd x2-es dualos proci egy másik géppel mutatna nagy változást? :)
2014. márc. 26. 16:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Az már komolyabb előrelépés...igaz gyengébb a modernebb Core 2 Duo-nál, de jelentősen jobb a Pentium-D-nél. Az Athlon 64 X2 procik is közel 9 éve debütáltak a Pentium-D után nem sokkal, de ezek már valódi 2 magos procik voltak, jóval hatékonyabb felépítéssel, így nem csoda, hogy elkalapálták a Pentium-D procikat. Kérdés, hogy pontosan melyik példány, milyen alaplappal és mennyiért?
2014. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát nem a legjobb,de csere lenne ráfizetéssel bátyámmal. Az enyém:

CPU: Intel Pentium 4 630, 3000 MHz (15 x 200)

RAM 2gb ddr2

VGA:Pont most nincs,rendelni akartam egyet, de sokan írták hogy inkább ne költség a gépre)

a Bátyámé:

CPU: AMD x2 2x2000

RAM: 2gb ddr2

VGA: Ati 1650pro 256mb(ez volt az enyém)

2014. márc. 26. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Általános teljesítményben sokat dobna a dolgon. VGA-t kéne venni bele, ami a HD filmek lejátszásában segít és úgy egy egész korrekt kis média gép lenne.
2014. márc. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát igen az X2 4000+ egy maggal hasonló teljesítményű, mint egy 3GHz-es P4, így a 2 mag miatt jobb. Mivel DDR2 memória van mellette valószínűsítem, hogy AM2 platformról beszélünk ezért egy kis fejlesztési lehetőség is van. Mi az alaplap típusa? Csak, mert mondjuk egy X2 5600+ (2x2,8Ghz vagy 2x2,9GHz) azért már jóval jobban hangzik (elvileg használtan 5k körül beszerezhető). :)
2014. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!