Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik valami usb-s hangkárty...

Létezik valami usb-s hangkártya, amivel biztos nincsen probléma Linux alatt és automatikusan működik?

Figyelt kérdés
Van egy Linuxos asztali PC-m és hiába van hangkártya az alaplapban, és hiába vettem hozzá külön még egy hangkártyát, egyiket se tudom életre kelteni évek óta! Nincs valami fentihez hasonló biztos megoldás, pl. usb porton keresztül?

2014. márc. 26. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen linux, milyen hangkartya(k)?
2014. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Linux distroval lesz a gond, mert Ubu származékoknál ilyen kizárt. :-)
2014. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

LinuxMint legújabb


de azt szeretném, ha a kérdésre válaszolnátok, azaz hog ylétezik-e olyasmi eszköz, amihez biztosan nem kell semmit hackelni/telepíteni, hanem egyből müxik

2014. márc. 27. 08:53
 4/7 anonim ***** válasza:

"létezik-e olyasmi eszköz, amihez biztosan nem kell semmit hackelni/telepíteni, hanem egyből müxik"


Az összes eszköz amit rádugtam eddig ugyan erre a rendszerre. (web kamera beépített mikrofonnal, tv-tuner...) mind tökéletesen működött, még olyan is amihez Windows -on XP -re már nincs (mert annyira új), vagy csak olyan amire XP -re van (mert annyira régi) csak driver.


Szóval a kérdés, hogy nálad mi a gond!?

Véletlen nem távolítottad el a pulse audio -t, vagy az alsamixer -t, esetleg nem vetted ki az automatikus folyamatokból a hangeszköz betöltését!?

2014. márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
biztosan nem, friss telepítés
2014. márc. 27. 13:04
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Pulse démon fut? Hangerő felvéve? Alsamixerben aktív a kártya? Nekem ez utóbbi volt gond, az archwikiben találtam megoldást.
2014. márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg mindig nem tudjuk a kartya pontos tipusat, igy sotetben tapogatozunk.


Egyebkent nekem sem volt gond soha az eletben a hangkarytakkal, lehetett szo akarmilyen disztrorol, akarmilyen gepen.

2014. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!