Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális, ha a Far Cry 3...

Az normális, ha a Far Cry 3 High grafikán játék közben közben a processzorom (AMD Athlon X4 750k) felmegy max 65C-ig, a vidikarim (MSI Radeon HD R7870) pedig szintén 64-65fokon mozog? Károsodhat vagy ez teljesen normális?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
ha gyári hűtő van a procin akkor érthető károsodni nem fog tőle igazán de jobb 60 fok alatt tartani általában a procit egy minimálisan jobb hűtőt vehetnél rá. a videó kártyánál meg természetes ez a hő fok . másik meg hogy a háznak a szellőzésétől is függ hogy mennyire tud ki áramlani a meleg levegő esetleg ha nincsenek benne ház ventik le is szedheted a ház oldalát azzal is nyerhetsz pár fokot.
2014. márc. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a CPU kicsit sok, de baja nem lesz még ennyitől. Jobb 60C alatt tartani terhelt állapotban is jobb rendszer szellőzéssel és/vagy hűtővel. A videokártyánál ez a hőmérséklet nem sok, még 70-80C is beleférne a tűrésküszöbbe. Szóval lényegében csak megerősíteni tudom az első válaszolót. :)
2014. márc. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A gépház elején van egy ventillátor..megpróbáljam azt,hogy azt a ventillátort az alaplapi beállításoknál feltolom maxra,vagy az a biztos ha beszerelek a ház oldalára egy másik ventillátort?

Amúgy köszönöm szépen a válaszokat :)

2014. márc. 29. 21:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként levettem a gépház oldalát és sokkal jobb :)) a 64-65fok helyett mostmár csak 56-57fok és ha kicsit hűvösebbet csinálok a szobába amit én ugyan meg se érzek,de a gép rendesen akkor már csak 55fokra megy fel mig a vidikari marad stabil 53-54fokon terhelés alatt,nagyon szépen köszönöm az ötletet :)
2014. márc. 29. 22:05
 5/10 anonim ***** válasza:
nincs mit sok embernek le van kapva az oldala engem is bele érte :D
2014. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát sokat segitett,mert eddig azon agyaltam hogy vegyek-e bele hűtőt vagy mi mert aggódtam,hogy (bár nem egy drága) a processzor tönkremegy ettől a nagy hőtől :)
2014. márc. 29. 22:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Amugy ha tartja terhelésnél ezt az 56-57fokot akkor elég rá a gyári hűtő?
2014. márc. 29. 22:16
 8/10 anonim ***** válasza:
teljes jók ezek a hő fokok szerintem ameddig nem tuningolod a procit adig a gyári is jó
2014. márc. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
6.3Ghz-ig tudnám húzni a processzort de ilyen ügyekben igazán sok a válaszra váró kérdés,de egyenlőre elég az a 3.4Ghz amin alapra futtatom,de köszi a választ :)
2014. ápr. 1. 20:40
 10/10 anonim ***** válasza:
annyira ha akarnád sem tudnád húzni :) 1 mert oda már folyékony nitrogénes hűtés kellene másik 40+ ezres lap harmadik az hogy meddig engedi a bios az nem jelenti azt hogy bír is annyit :) négy minden proci más van amelyiknek a vége 4-ghz van amelyiknek akár 5 ghz. azt még vizel lehet hűteni de ahogy írtam kevés példány tudja ezt az óra jelet :)
2014. ápr. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!