Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik SSD-t érdemes megvenni?

Melyik SSD-t érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2014. márc. 28. 16:41
 1/10 BM-Striker ***** válasza:
A kettő ugyanaz, csak, a drágábbhoz jár USB adapter és rögzítőkeret.
2014. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ugyan az. Az egyik MLC-s a Másik TLC-s
2014. márc. 28. 16:48
 3/10 A kérdező kommentje:
és itt nem tudom melyik éri meg jobban
2014. márc. 28. 16:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő "TLC" ami lényegében a 3 bites MLC másik elnevezése. A Samsung oldalán a 840 EVO tulajdonságainál ez olvasható:


"A Samsung új, 3 bites MLC NAND flash memóriája hatékonyabban tárolja az adatokat, ami a sebességet és a megbízhatóságot is növeli."


Persze azt kihagyják, hogy a technológia csökkenti az rási sebességet és növeli a cellafáradást azaz a várható élettartamra lehet negatív hatással (persze így is hosszú évekig kiszolgál, főleg, ha a 240GB-ból mindig marad sok szabad hely...nálam biztosan lenne, mert a 120GB-os meghajtómon is ott figyel 63GB szabadon).

2014. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ezért is szerettem volna kicsit nagyobbat mint amennyi kellene. De azon gondolkodok hogy ha egyszer már van 250 GB körüli méretben MLC-s is akkor lehet jobban megéri az MLC. De ha az a samsung mégsem olyan hanem TLC akkor milyet érdemes venni? kb olyan áron mit ez a kettő
2014. márc. 28. 17:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy hagyományos MLC mondjuk nagyobb csíkszélességen gyártve biztosan drágább is azonos kapacitás mellett. Az enyém pl 25nm-es szinkron nand MLC meghajtó és a 120GB-os került 32k-ba nem olyan régen (igaz előtte 2 évvea az aszinkronos 60GB-os meghajtót is ennyiért vettem, így ez olcsó volt ahhoz képest). Egyébként nem rossz a Samsung meghajtója, nyugodtan vehető szerintem. Szivem szerint 830-ast vennék, de olyat már nem kapni.
2014. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Találtam egy MLC-set mondjuk nem volt nehéz mert ipon-on ebben az ár és méretkategóriában csak 2 TLC-s samsung volt.


[link]


Ez milyen lehet?


vagy mondjuk ez a kingston kicsit kisebben.


[link]

2014. márc. 28. 18:57
 8/10 BM-Striker ***** válasza:

A Samsung 840 EVO nagyon jó SSD nemrég vettem olyat, gyors, és legalább olyxan jó az élettartama, mint egy MLC-snek, a fejlett vezérlője miatt.


Jobb SSD a V300-anál.

2014. márc. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BM-Striker ***** válasza:

Én már használtam MLC-as Sandforce alapút, ismint a V300 és Samsung 840 EVO-ot.


Ez EVO mégy egy régi notebookban SATA2- val is gyorsabb volt, mint a Sandoforce alapú.


Ráadásul a Samsung-val van egy olyan eljársása, amivel az EVO-val kis fájlok esetén akár akár 1gb/s olvasási sebességet is el lehet érni.


És a Samsung TLC alspú SSD-k élettartama nem rossazab mint az átlagos MLC-seké.

2014. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

rendben köszönöm akkor az EVO-t választom.


Ezt: [link]

2014. márc. 29. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!