Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új PC random újraindul, lehet...

Új PC random újraindul, lehet vele valamit csinálni vagy küldhetem vissza garanciára? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy új PC-t, a konfiguráció a következő: AMD A6 6400K processzor, Asrock FM2A75M-HD+ alaplap, Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória, Western Digital WD5000AAKX 500GB, Chieftec CTG-450-80P táp. Oprendszer: windows 8.1...(Nem egy atomerőmű, de erre volt keret.)

A gondok egyik bejelentkezés után kezdődtek, újraindult a gép, majd 3 hosszú sípolás fogadott, ezután újra betöltött, de nem reagált sem az egér, sem a billentyűzet. Reset után tudtam használni a rendszert, de véletlenszerűen újraindult többször is(Ezután nem volt már sípolás). BIOS szerint nem melegszik túl semmi, lefuttattam a windows memória ellenőrzőjét, nem talált hibát. Minden tanácsot szívesen fogadok, bár valószínűsítem ez inkább szerviz lesz.. Előre köszi a válaszokat!



2014. márc. 29. 08:39
 1/4 anonim válasza:

én két dologra gondolnék:

1.Tápegység nem elég erős bár a sípolás inkább a másodikra jellemző

2.alaplappal van valami gubanc


Szerintem nézesd meg.

2014. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A BIOS típusát fontosabb lenne megadni!

Három hosszú sípolás lehet a billentyűzet kapcsolódás hibája is, de lehet memória beállítási hiba is!

Asrock alaplapnál lehet, hogy single-re van állítva a memória mód, próbáld meg átrakni dualba.

2014. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
UEFI BIOS, konkrét verzió: P1.20 1A(Chipről leolvasva), azt elfelejtettem írni, h utána néztem már 3 sípolásnak, azt jelenti, hogy nem találja a memóriát. Csak 1 db 4 gb-os memória modulom van, szóval a dual nem játszik. Amatőr kérdés: lehet abból probléma, hogy melyik slotban van benne a memória ? B1-ben van.
2014. márc. 29. 09:15
 4/4 levis56 ***** válasza:
Memóriát próbáld ki másik slottban,esetleg a lap memória supportban nézd meg támogatja a lap ezt a memót? A táp szerintem kiesik még két ilyen konfigot is vidáman visz.
2014. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!