Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elhasználódott aksitól újraind...

Elhasználódott aksitól újraindulhat magától egy notebook?

Figyelt kérdés
Nos van egy HP630-as notebookom és nem tudom mire vélni azt hogy időközönként újraindul. Az akkuja olyan hogy 5-10 percet alig bír ki és ez miatt áramról használjuk de benne van az aksi... szerintetek lehet az akku a baja vagy más baja lehet? nem kék halállal indul újra hanem csak simán minta reset-et nyomnék. Valamint portalanítva is volt.

2014. ápr. 1. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem az nem az aksi, esetleg nem melegszik túl?
2014. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nemhiszem... ma fújattam ki kompresszorral... vagy ami még lehet... lehet driverhiba? és asszem ez a 3. napja hogy csinálja...
2014. ápr. 1. 13:30
 3/10 A kérdező kommentje:

azért gondolok az akkura mert hogy alapból már elhasználódott meg azt írja hogy:


95% töltő csatlakoztatva, nem töltődik...

2014. ápr. 1. 13:32
 4/10 A kérdező kommentje:
meg mikor túlmelegszik akkor kékhalálozni szokott nem csak simán lekapcsolni és ujraindulni...:/
2014. ápr. 1. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:

95% felett lehet, hogy direkt nem tölt. Nézd meg a használati utasításban, nem írnak-e erről. Az enyém is (ASUS noti) így működik.


Ha az akku 5-10 percet bír csak, az viszont gáz. Próbáld meg leformázni (lemeríted, aztán töltöd egy napig), hátha.


Az újraindulás szerintem mástól lesz.

2014. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
na de ez már lassan másfél éves aksi... a formázás már nem segít... próbáltam... meg fel kellett állítani a notebookot hogy 70-80%-nál jelezzen mert az alatt lekapcsolt mert lemerült... nem mérte jól...
2014. ápr. 1. 13:48
 7/10 A kérdező kommentje:
alapból mikor még semmi baja nem volt az akkunak 100%-ig feltöltötte és úgy volt beállítva hogy 15%-nál jelzett 10%-nál hibernált...
2014. ápr. 1. 13:49
 8/10 A kérdező kommentje:
a másik meg azért gyanakszok driverproblémára mert legutóbb mikor ujralett rakva a rendszer a hétvégén akkor szenvedett a videokártya driver.... és azt többször ujrakellett tennem...
2014. ápr. 1. 13:50
 9/10 anonim ***** válasza:
driver miatt nem indul csak úgy magától újra, max nem működik megfelelően a hardver ha nem jó a driver
2014. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a "formázással" pont hogy jobban tönkremegy az akku. Li-Ion-t TILOS formázni.


Amúgy simán lehet, hogy nem bírja. Ha épp olyan tevékenységet végzel, ami jobban igénybeveszi a géped, és több áramra van szüksége, akkor hozzányúl az akkuhoz. Ha nem bír hozzányúlni, akkor egy idő után a töltő kimenete instabillá válik a folyamatos túlterheléstől, és a gép lekapcsol, újraindul.

2014. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!