Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van nálam egy hibás Asus F5M...

Van nálam egy hibás Asus F5M típusú laptop. Teljesen vége van, vagy valami könnyen cserélhető alkatrész lehet a hibás?

Figyelt kérdés

A szóban forgó laptop áramot kap, kép nincs. Nem csipog bekapcsoláskor, nem jut el a POST-ig. Külső monitoron sem jelenik meg semmi. RAM-okat próbáltam cserélgetni, átrakni, csak az egyiket, majd csak a másikat betettem, mind a két foglalatot kipróbáltam. Kiszedtem belőle a HDD-t, ODD-t is, semmi változás. Ezen felül próbáltam aksival és aksi nélkül, ugyanaz a helyzet.


Egyelőre az CMOS elemet nem próbáltam eltávolítani belőle, nem tudom érdemes-e, eléggé nehezen hozzáférhető helyen van.


Annyit tudok a gépről még, hogy volt szervizbe, ott valamit csináltak vele, pár napig jó is volt, aztán megint beadta az unalmast. Állítólag csak kitisztították. Viszont mikor szétszedtem, vastag porréteg volt egy csomó helyen.



2014. ápr. 2. 14:39
 1/4 Tengor ***** válasza:

Mivel a procin és a wifi kártyán kívül minden könnyen cserélhető alkatrészt kizártál valószínűleg más baja lesz.

Vidd olyan szervizbe, ahol reballozással is foglalkoznak, ők lehet, hogy tudnak rá valami okosat mondani.

2014. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.


A gombelem kiszerelését még megpróbálnám a helyedben. Ha arra sem ad ki életjelet magából akkor sztem kuka. Vagy szerviz, de kötve hiszem hogy húszezer alatt megúsznád, többet meg nem nagyon ér ez a gépezet.

2014. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kikaptam a gombelemet belőle, de semmi. Bekapcsol, de a POST-ig nem jut el, kép nincs. Azt nem említettem, hogy a CPU ventilátor sem pörög fel eleinte, de egy idő után rákapcsol a hűtés. Szóval úgy néz ki, mintha igyekezne a hőmérsékletet lent tartani, ha kell. Bár nem tudom, ez mennyit számít.


Ki is takarítottam a gépet. Igazából nem az enyém a gép, azért van nálam, hogy megnézzem, mi lehet a baja, de igazából csak kizárni tudtam egy rakat dolgot, hogy mi nem a baja.

2014. ápr. 3. 13:10
 4/4 anonim válasza:
chipset hiba! melegítsd meg a chipsetet és jó lesz.
2014. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!