Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Pentium 4-et érdemes...

Intel Pentium 4-et érdemes overclockolni?

Figyelt kérdés
Van egy gépem amiben van 1 Intel Pentium 4 2.66ghz processzor.Fel lehet ezt húzni 3ghz re? Illetve mennyit gyorsulna?Még hallottam olyat is, hogy jól kell hűteni nekem ugyebár van a procihűtő van 1 + venti meg van 1 venti a videokártyan ami lehet, hogy hűti kicsit.Csak nekem azért fura mert lehet gyárilag venni 3ghz st szóval elvben ennek is kell nem?Illetve amúgy, hogy lehet negcsinalni mert amikor bekapcsolom a gépet benyomom az f10-t bejon a BIOS de ott nem lehet húzni de lehet én nem találtam.
2014. ápr. 3. 06:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen fajta alaplapod van?

Amúgy szerintem teljesen fölösleges húzni, mert így is-úgy is gyenge lesz. Nagy gyorsulást nem érnél el.


Gyári hűtővel meg értelmetlen, mert nagyon gyorsan túlmelegszik. ( régen az volt a proci gúnyneve, hogy kazán:P )

2014. ápr. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 A "kazán" kifejezés csak a Prescott magosokra vonatkozik, mert nagyon sokat fogyasztottak és nagyon melegedtek. Milyen alaplapod van? Am nekem is ugyanilyen procim van a gépemben, Northwood magos.
2014. ápr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sehol nem éri meg szenvedni vele. Valószínűleg öreg az alaplap, az alaplapi tápellátás rengeteg hideg-meleg cikluson ment át, jó eséllyel bölcsebb dolog lesz egyszerűen csak örülni, hogy működik. Most váltottam én is vén gépről egy belépő szintű Haswell konfigra, ház, FSP táp, hdd és optikai már megvolt, és hogy is mondjam... Minden, ami mozog, simán mozog. Youtube fullscreen 1080p egyszerűen csak megy, miközben háttérben a Handbrake konvertál ezerrel. És hát Handbrake: ideálisnak mondható "Slow" presettel egy fullhd film nincs 6 óra, a kisebb felbontásokra meg villámgyors. Egy Pentium G3220 dolgozik egyébként. A régi gépemben egy AthlonXP 2200+ van, a tiednél vagy 30%-kal lassabb, de gondolom csak mond valamit, hogy ott a Handbrake 4 órákat ment volna Low presettel, ha csak a szottyos 320x240-es telefonomra konvertáltam volna filmet. Beteg.
2014. ápr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!