Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyibe kerülne egy házi...

Mennyibe kerülne egy házi kormányállvány elkészítése?

Figyelt kérdés

Már csak elvből sem akarok venni, én akarom megcsinálni magamnak, de 2 gond van: nem tudok hegeszteni (mondjuk nem hiszem, hogy nehéz lenne megtanulni), 2: nem tudom milyen anyagból kellene, és ezért az árat sem tudom meghatározni.


A vas túl nehéz lenne, az acél túl drága. De miből kellene akkor? És mennyi lenne azzal?

Az ülést majd én beszerzem hozzá, az nem gond, azt ne számítsuk bele, meg a kormányt se.



2014. ápr. 6. 20:38
1 2
 1/17 Tengor ***** válasza:
Oké, hogy elvből nem akarsz venni, de ha élből viszont nem értesz hozzá, akkor kb sosem lesz ilyen szetted.
2014. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
és akkor hogy tanulnám meg? Nagyon jó lenne ez a tanulásra, mert lerajzolom, lemérem a méreteket és már csak össze kell rakni. De mondom, csak a hegesztéssel lenne gond, de van olyan aki meg tud rá tanítani
2014. ápr. 6. 20:59
 3/17 Gábor_79 ***** válasza:
Nem muszáj heggeszteni. Van más kötési mód ami legalább oldható. Mondjuk a csavarozás. Na meg ha nem vasból csinálod, akkor nem is téma a hegesztés.
2014. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Gábor_79 ***** válasza:
*hegeszteni 1 g-vel.
2014. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
én is gondolkoztam a csavarozáson, de háát nem tudom mennyire lenne az stabil ha döntött a az állvány. Azon is gondolkoztam, hogy fából, kissé igénytelen megoldás lenne, de legalább könnyű lenne megcsinálni és olcsó
2014. ápr. 6. 21:27
 6/17 Tengor ***** válasza:
A lakatosokat 2 év alatt képzik OKJ-s képzés keretében. Ennyi idő alatt az alapok elsajátíthatók, ettől persze még nem biztos, hogy meg tudod tervezni, bár ha jó a rajzoló képességed és a térlátásod, akkor nem lehetetlen.
2014. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Gábor_79 ***** válasza:
Léteznek korrekt faanyagok, amivel igényesen kivitelezhető lenne, csak éppen nem elérhető. Alumínium lenne az ideális, de az megint csak nagyon drága. Lehet az anyagokat kombinálni is. Igazából csak alsó keret kellene, mint mondjuk egy kabrió.
2014. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
vannak ezek a vastag (és kissé nehéz) polcok, nem tudom hogy hívják, faterral ebből csináltunk anno gördeszka ugratót, és bírta rendesen a gyűrődést, tömör volt, ilyenből pl simán meglehetne szerintem. Max le kellene lakkozni hogy ne menjen tönkre meg ne legyen olyan szar felszíne ha hozzáérzek. Legalábbis ez egy B terv, amíg nincs A :D
2014. ápr. 6. 22:19
 9/17 Gábor_79 ***** válasza:

A felületkezelés az alap lenne, akármilyen kivitelben is csinálod. Van egy korrekt program amivel szokták tervezgetni az ilyesmiket [link]

[link] Ezzel elgondolhatod. Külön letölthetőek hozzá sablonok, komponensek azaz tárgyak, ilyesmi. Igaz én még nem próbáltam.

2014. ápr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Gábor_79 ***** válasza:
2014. ápr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!