Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A notebookoknál is újra kell...

A notebookoknál is újra kell időnként kenni hűtőpasztával a processzort és a videókártyát?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor milyen időközönként? pl van egy lassan 3 éves notebook aminél még nem volt ilyen beavatkozás csak portalanítások voltak... ennél már érdemes megcsináltatni? és ez kb hány forintba szokott kerülni ha szervízben csináltatom meg?

2014. ápr. 10. 08:09
 1/3 csacsi2 ***** válasza:

Amennyiben melegszik, mindenféleképpen. A többi rajtad múlik, akár évente is...

Magas üzemi hőfokon működő processzoroknál sűrübben, mert hamarabb kiszárad, ill. függ a használattól is...

Nem melegszik akkor felesleges.

2014. ápr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát nem tudom hogy ez mennyire számít magas üzemi hőfoknak... 40 től 60-70 fokig szokott felmenni kb 2-3 havonta szoktuk portalanítani mert annyi idő után elkezd kékhalálozni meg mocskosul fagyni... és ez hogy ennyire felmegy ez akkor szokott lenni mikor portalanítani kell, aztán ha kifúvatjuk megint nyugszik 2-3 hónapig... ami viszont fura hogy az én notebookom egy éves és 2-3 havonta kell fúvatni, testvéremé 3 éves és azt is de az övét először egy éves korában kellett... és nekem az nem világos hogy megvettük és bírta egy évig és azóta meg 2-3 hónapig, az enyém meg alapból csak ennyit bír portalanítás nélkül hogy vagy miért van ez?
2014. ápr. 10. 08:36
 3/3 csacsi2 ***** válasza:

Általánosságban elmondható, hogy terhelés alatt 60°c elfogadható (processzorfüggő).E-körül kellene tartani 60-65 °C. A por kissebb rövidzárlaatot okoz, de függ hogy mennyire nyirkos környezetben van használva.

Szerintem pasztázd le, nézd meg mennyit javul és meddig bírja és ezek után azzal számolj. van egy kis kézügyességed te is megcsinálhatod, csak lehelet vékonyan kell felvinni, hogy csak a felületi egyenetlenségeket töltse ki 8ne legyen közte levegő). Vastagon viszed fel akkor a paszta is szigetel! Arra kell odafigyelni, hogy rendesen a helyére pattanjon. ki mennyiért csinálja az megint változó.

2014. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!