Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a windows 8.1...

Miért nem látja a windows 8.1 64 bites verziója a 4GB RAM-ot (kevéssel több mint 3 GB memóriát lát)?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 13. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Több oka lehet:


1. alaplap nem támogatja rendesen a 4 gigát (nekem van egy ilyen)

2. hibás win telepítés (újratelepítés megoldja)

3. integrált videokártya/APU (lecsippent magának egy darabot, nem hiba)

4. msconfigban korlát van beállítva (kikapcs)

5. valami inkompatibilitás a memóriamodulok és a vezérlő között (sorrend csere segíthet)

6. ???

2014. ápr. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha vegyes a ramjaid az már halott dolog. Szigorúan egyforma memóriákat használj (nem baj ha a gyártó nem ugyanaz, de a technikai paraméterei egyezenek meg! )
2014. ápr. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én integrált videokártyára tippelek.
2014. ápr. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
Még hozzáfűzném 6. -nak: lehet hogy alaplap beállítási gond. Régebbi alaplapoknál be kellett kapcsolni a memory remap funkciót, hogy kezelni tudjon ennyi RAM -ot. Nekem is volt egy ilyen alaplapom az egyel ez előtti gépembe (Asus P5K).
2014. ápr. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak tipp, de lehet hogy segít: [link]
2014. ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem bájtra pontosan jelzik a ramot a programok. Megvan mind a négy, csak nem 1024-gyel van számolva (mint ahogy a programok teszik) hanem 1000-rel (ahogy a gyártók teszik.)
2014. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!