Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik-e alaplap minél több...

Létezik-e alaplap minél több sata porttal, minél alacsonyabb fogyasztású géphez?

Figyelt kérdés
Egyszóval NAS célra, valami emberbarátabb árfekvésben. Keresgéltem, nézelődtem, de valahogy 6 portnál megáll az értelmes árú cucc, meg nem hiszem, hogy NAS-ben jó helyen van egy Z chipsetes Intel lap például... Létezik ilyesmi, vagy hogy szokták megoldani?

2014. ápr. 14. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.

Nas-ra Nas való.

2014. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Közben pötyögnének a torrentek is, másik kérdésemre válasznak annyit kaptam, hogy kár külön gép minden kis feladatra, és igaz is. Arról nem beszélve, hogy nekem kezdetben nem kell több egyetlen egy vinyónál.
2014. ápr. 14. 14:10
 3/6 anonim ***** válasza:

venni kell bele pci bővítő kártyát.

biztos van olcsóbb is ez a google első találat.

[link]

2014. ápr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kétportosok vannak, a legolcsóbb négyportos, amit találtam, 20 fölött van, ami annyira nem jó dolog. Persze ha úgy gondolkodik az ember, hogy 6 portot be lehet osztani, időnként lehet 4 vinyóból 1-et csinálni, és még marad is 4 vinyó másra/eladni, akkor lehet, hogy tényleg semmi ok 6-nál több sata portot előirányozni a gépnek. Meg lehet, hogy egy saját tervezésű, egész lapos kis házban lakna, rendes, porszűrt levegővel hűtve meg minden. Bármilyen kártya túl magassá tenné az alaplap alkatrész oldali részt, eléggé megnövekedne a méret egy nagy, üres légtér miatt.
2014. ápr. 14. 14:58
 5/6 anti paladin ***** válasza:

Nem kötekedésképpen de a kolléga által linkelt kártya alacsony profilú (low pofile) azaz 6.41 cm magas arról nem is beszélve, hogy a procihűtés miatt mindenképp lesz valamennyi üres rész a házban.

Harmadfelől nézel valahol pci riser-t amivel a kártyát vízszintbe lehet forgatni.


Igaz, így az összköltség már megütheti a magasabb árkategóriát de legalább tudj erről a lehetőségről is, hátha kitalálsz valami okosságot.

2014. ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nagyjából hajlok arra, hogy 4TB-ból 4 vagy 6 db igen sokáig kiszolgál, főleg ha csak ritkán pörgeti meg őket egyesével valami kósza igénybevétel. Lehet egyesével venni az 1-2 terásokat is eleinte és eladogatni, tehát egy 6 portos deszka tökéletes kell legyen. Kár, hogy E-350 vagy E-450 nemigen van kettőnél több sata porttal, verhetetlen lenne.


Az üresen hagyott PCI meg arra is jó, hogy fölé mehet HDD, ha más saját építésű ház. Közvetlenül fölöttük lassú 14 cm-s ventik, és a porszűrő lehet komolyabb, vastagabb szerkezet (például autósboltból szervált, hajtogatott szűrőpapír jó tömítéssel egybeöntve, nem is kell jobb). Maradt 1db kérdésem, inkább felteszem külön.

2014. ápr. 14. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!