Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az mSATA SSD...

Benedek Kristóf kérdése:

Mi a különbség az mSATA SSD és a SATA 3 SSD között?

Figyelt kérdés
Van egy alienware laptopom amiben SSD is meg HDD is van de az SSD elég kicsi és gondoltam teszek bele egy újat! Elég erőset szeretnék bele. Nézegettem az SSD-ket és azt láttam hogy a SATA 3-as drágább mint az mSATA. Megéri a különbséget?

2014. ápr. 15. 15:32
 1/5 BM-Striker ***** válasza:

mSATA drágább szokott lenni.


Az a különbség hogy más foglalatba mennek, és kisebbek.


Vegyél egy Msata-as Samsing 840 EVO-t.

2014. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az mSATA-s azért olcsóbb, mert kisebb és lassabb. Az említett Samsung SSD pedig no-komment. Amúgy nem biztos, hogy abba a laptopba 2 külön eszköz került. Szerintem inkább hibrid meghajtó van benne. Jobb lenne előbb jól megnézni, hogy mi az amit támogat. Esetleg támogat mSATA-t, de mint említettem, az lassabb lesz.
2014. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BM-Striker ***** válasza:

Neked mi a bajod a 840 EVO-val?


Mindenhol dicsérik, és is használtam olxat és meg voltam vele elégedve.


Az mSata-sok közül jelenleg ez az egyetlen ami nagyobb kapacitásban is elérhető áron van és tartja a szintet SATA3-asokkal.

2014. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak az a bajom, hogy gagyi TLC-s chipeket tartalmaz.

Azért tudnak nagyobb kapacitást adni kevesebbért, mert a TLC-s chipek egy cellában 4 bitet tárolnak. Így nagyobb a kapacitás, de kisebb a sebesség. De törléskor az adott cella mind 4 bitjét át kell mozgatni. Mivel mindig 4 bittel kell dolgozni, ezért hamarabb is romlik, mint a kisebb, drágább MLC-s társai.


Dicsérik, mert mostanság a Samsung a divat. De attól még ez szar marad. Van a Samsungnak MLC-s SSD-je is, de az nem ilyen "jó" áron van, ezért nem dicsérik annyira.

2014. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BM-Striker ***** válasza:

A gyakorlat azt mutatja, hogy TLC chipek is tartósak.


Samsung MEX vezérlő legjobbak egyike a mainstream modellek között, és még 120 gb-os modellnél is az SSD legalább 7 évig jó lesz otthoni használat mellett.


Mind 840 Basic, mind a EVO nagyon kedvező visszahelyezéseket kapott, az aggodalmak alaptalanok voltak.


mSATA-ből tényleg ez a egyetlen kifejezetten gyors darab normálos áron.



[link]

2014. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!