Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy W.8,1-el telepített...

Vettem egy W.8,1-el telepített laptopot. A régi gépem W. XP prof. -al fut. Jobban szeretem a régi Dell Opt. GX620-ast /int. D. Core 2.8GHz,1GB DDR2/80GB. Valahogy lehet-e átrakni a laptopról a régi PC-re/32bit/a 64bites Windows 8,1 programot?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 16. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A windows nem program, hanem operációs rendszer. A régi gépedre akkor lenne érdemes föltelepíteni, ha vennél bele még 1 gb ramot.
2014. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Régibe még 3 GB Ram kellene,hogy arra felrakhassa a 64bites op.rendszert..
2014. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod átrakni a laptopról a Windowst, sem technikailag, sem jogilag nem tudod megtenni. De ha meg is lehetne oldani, akkor sem ajánlanám, lassú lenne 1 GB RAM-mal a 32 változat is - 64 bites Windowsnak egyébként 2 GB memória a minimális rendszerkövetelménye.
2014. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64bites Windowsnak 4 GB !
2014. ápr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor írj a Microsoftnak, hogy a hivatalos oldalukon elírták: [link]

Ne keverd azzal, hogy mikortól szokás ajánlani a telepítését. Természetesen 4 GB rendszermemória alatt is lehet telepíteni, csak nem biztos, hogy van értelme. 32 bites, asztali környezetbe szánt Windows csak 4 GB memóriát tud megcímezni* (ebbe minden memória, így videokártyáé is beleértendő), ezért ez a limit. Egy 2 GB-s gépre pl biztosan nem ajánlanám, mivel 64 bites rendszereknek - megnövekedett pointer méret miatt - több memóriára van szükségük.

2014. ápr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!-de nem tudom,elég-e ha 1 GB RAM-ot veszek hozzá???-a jogi része nem érdekel,mert63 éves vagyok,és egyedül úgysem tudom mindkét

gépet egyszerre használni.Kükönben autodidakta PC-s vagyok

és mert mozgáskorlátozott kisnyugdíjas,azért szeretném valahogy megoldani.

2014. ápr. 20. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha veszel a régi gépbe 1 gb ramot, akkor mehet rá a 32 bites windows 8.1.
2014. ápr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!