Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy wifiadaptert egy...

Ha egy wifiadaptert egy digi-s parabolatányér elé teszek akkor azzal érhetek el nagyobb hatótávolságot?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de miért? úgy gondoltam hogy leszedem róla a vevőfejet és annak a helyére tenném..
2014. ápr. 19. 10:40
 3/12 A kérdező kommentje:
neten sok ilyet mutogatnak...
2014. ápr. 19. 10:41
 4/12 A kérdező kommentje:
csak addig nem akarom leszedni a falról még nem vagyok benne biztos hogy menne...
2014. ápr. 19. 10:41
 5/12 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Technikailag lehetséges, bár ugye nem szabadna más netét használni... De ha a szomszéd haverrel feleznétek az előfizetés árát, vagy van egy könyvtár kávézó ilyesmi a környéken, akinek van ingyen wifije, a következő a teendő:


Először is: olyan e a wifi adaptered, aminek rendes külső (levehetős antenna csatlakozós mégjobb) antennája van? (azok erősebb jelet adnak, illetve érzékenyebbek) Ilyennel érdemes belekezdeni egyáltalán.


Ha elég őrült vagy, vehetsz Yagi-antennás wifi adaptereket is, az irányérzékeny, tudsz vele célozni. Vagy ha bevállalod a forrasztgatást, akkor Cantenna-val (kutyakonzerv antenna, van hozzá egy pár méretező progi neten) is lehet irányítottságot elérni.


Az antennának kint, vagy ablak előtt kell lennie.


Mindenképp javaslom, hogy ne a rádiójelet vezesd koax kábelen az antennához, hanem tedd ki az adaptert az antennához, és használj egy hosszú USB kábelt, azon digitális a jel, nem torzul.


Ha egy Cantenna-t ráirányítasz a parabolára (és jól állítod be) akkor azzal jó messze el lehet lőni.


Persze a vétel attól is függ mi van a másik oldalon. Ha csak úgy rá akarsz csatlakozni egy ingyenes wifire, az akármit csinálsz max 100 esetleg 200 méterről fog menni, mert egyszerűen ha a túlsó oldalon egy közönséges (minden irányba sugárzó) pálca antenna van, akkor nálad nem lesz elég erős a túloldalról jövő jel. (oda-vissza megy a kommunikáció meg a jel ugyebár)


Ha a túloldalon is van egy parabola plusz cantenna, akkor fél kilométert is át lehet lőnni jó rálátás esetén. (padlás-padlás között, láttam egyszer egy ilyen cikket neten angolul.)


A leírtak nem a saját tapasztalatomat tükrözik, sajnos az én környékemen minden wifi le van jelszavazva, szóval kénytelen vagyok mobilnetezni.


Ha a szomszéd haverral akartok egy netet használni, tegye ki a routert az ablakba, te meg a vevőt a te ablakodba. úgy mennie kellene.


A parabolás dolog mellesleg jogilag még ott aggályos, hogy azzal olyan erősségű irányított sugárzást érnél el, amihez már ilyen-olyan engedélyek kellenének.

2014. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igazából olyan problémám van hogy egszintes a házunk és srégan van hugom szobája kb max 10 méterre lehet az asztala és az ágya ahol szokott laptoppal netezni és az ő szobájában szó szerint majdnem hogy nulla a jel... és akár mit csinálok sehogysem jó... a routert nem igazán tudom máshova tenni mert vagy nem ér el a netkábel oda ahova tudnám tenni vagy a hely nem jó ahol esetleg jó lenne... és ezért gondoltam hogy hugom szobájában felnyomnám a parabolát a szekrény tetejére mert ott elférne és ráállítanám a routerre...
2014. ápr. 19. 13:46
 8/12 A kérdező kommentje:
az a fura hogy a másik irányba... 4-5 portaszélességnyi távolságra ellövi a router a jelet de alig 10 méterre meg hulladék... igaz van egy kandalló a folyosón de az ránézésre éppen hogy kiesik abból a szögből ami oda visz ahol szokta használni a netet
2014. ápr. 19. 13:50
 9/12 A kérdező kommentje:
megvan a hiba... :S a kandalló volt... kitettem egy másik routert TL-WR741ND-d a folyosóra... és WDS-el rákötöttem egy TL-WR841ND tplinkes routerre és most így úgylátszik jó... a 741-esre rátettem egy 8 dbi-s antennát és így mindenhol megvan a házban a 15/1-es net...
2014. ápr. 20. 10:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor próbáld meg a routert elfordítani illetve az antennáját srégre állítani. Ha botantennája van a routernek,és függőlegesen áll, akkor az leginkább a vízszintes síkban sugároz. Próbáld ferdére állítani az antennát.

Egyébként vehetsz hosszabb netkábelt is...


A hugod meg szerintem vegyen egy rendes wif adaptert, meg egy 5 méteres USB kábelt, és akassza fel az ablakkilincsre. Vagy szekrény teteje is jó, ha van rálátás.


Egyébként: a router-től nézve át lehet látni a húgod ablakába? (jó, wifi jel egy kicsit átmegy a falakon is, de jobb ha csak egy ablakon kell átmennie)


Más: próbáltad feljebb venni a router rádióadójának teljesítményét?

2014. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!