Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd phenom2 x3 710 procim...

Amd phenom2 x3 710 procim 100% on fut, miért?

Figyelt kérdés
nem kellene legalábbis eddig bírt ugyanekkora terhelést és nem pörgött fel 100% ra! a magok hőfoka 66 körül mozog az aux 70 (nem tudom mi az az aux) közben fut 1 böngésző és az swtor. mostanság terhelés alatt sokszor eléri a 100% ot pl lol közben és ez nem jó. hűtő mindig 2700-2800rpm körül pörög. újra pasztázás segítene? esetleg próbáljam meg a hűtőt valahogy nagyobb fordulatra pörgetni? (milyen módszerrel?)

2014. ápr. 24. 20:39
 1/10 CspCsj ***** válasza:

Ha jobban hűtöd, attól nem fog a 100% terhelés megszűnni - ha erre gondolsz. (Az AUX az alaplapi chipset lesz.)


Ha gyári hűtő van, akkor cseréld le mondjuk erre:

[link]


Csak a böngésző mennyire terhel? (flash animációk miatt 40% is lehet)

2014. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a terheléshez elég feladatkezelőbe nézni a cpu-t? akkor azok % ot jelentenek vagy hogy kell értelmezni? én arra gondoltam hogy azér fut 100% on mert túlmelegszik, böngészőben csak egy facebook chat megy de böngésző nélkül sem jobb a helyzet
2014. ápr. 25. 12:38
 3/10 CspCsj ***** válasza:

Igen, a Feladatkezelőben százalékban jelzi a terheltséget.

Teljesítmény fülön a grafikonnál összegezve, a Folyamatok fülön programonként lebontva.


Régebben mennyire terhelte a processzort például a LoL?

Nem cseréltél alkatrészt azóta? Esetleg telepítettél új vírusírtót vagy hasonlót?

2014. ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a vírusírtó frissítette magát esetleg(avg) új alkatrész pedig 3hónapja ram de ez kb 2 hete jelentkezik csak. már újrahúztam a win7-et is de nem segített. sajna nem figyeltem régen hisz semmi gondom nem volt tökéletesen tette a dolgát minden téren
2014. ápr. 27. 00:11
 5/10 CspCsj ***** válasza:

A melegedés nem okoz terheltséget hanem fordítva, a terhelés miatt melegszik jobban a processzor.


Persze attól függ mire figyeltél fel: akadozni kezdett a játék, vagy a hűtés lett hangos.

Hangos hűtésnél érdemes újrapasztázni majd végső esetben a gyári hűtőt lecserélni.

Akadozásnál, ha a Feladatkezelőben a Folyamatok résznél a CPU oszlopban csak a játék terhel 100% körül, akkor mindenképpen a játékon belül próbálkoznék (grafikai részletesség, felbontás stb kisebbre állításával). Ha más program is terhel akkor annak is utána kell nézni.

2014. ápr. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
minden program terhel random kb 10 másodpercre és olyankor felpörög a venti de nagyon.. a venti nem gyári de nem is valami nagy márka de szerintem el kellene bírnia
2014. ápr. 27. 12:52
 7/10 CspCsj ***** válasza:

Minden programon az általad kézzel elindítottakat érted, vagy a háttérben futó rendszerfolyamatok is terhelnek?


Azt hogy 10 másodpercre terhel, meg úgy érted, hogy azalatt 100%-os a terhelés?


Driverek fent vannak? Írtad, hogy új win7 is van, eszközkezelőben nincs kérdőjeles/felkiáltójeles eszköz, vagy a videokártyáknál nem szabványos videovezérlőt ír? (Futtatásba: devmgmt.msc)

2014. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

csak amiket én indítok.. már próbáltam minden feleslegeset kikapcsolni de semmi.. kb10-15 másodpercig 97-100% körül pörög a proci a hűtő felpörög aztán megszűnik az egész van amikor fokozatosan van amikor hirtelen minden visszaáll.. a vicc hogy nem is olyan helyzetekbe ahol igényelné a gépet a játék, minden driver tökéletes


most a chromera tippelek hogy az lehet a hunyó szerencsére sikerült egy jó pillanatban elkapni amikor 30% ot evett a prociból egy egyszerű facebook (az előtt soundcloud facebook és különböző kisebb oldalak is meg voltak nyitva de semmi baj nem volt) most az operával próbálkozom meglátom mi változik

2014. ápr. 28. 00:35
 9/10 CspCsj ***** válasza:
Ha minden programindításkor terhel akkor valószínűleg a vírusirtód ellenőriz. Próbáld lecserélni másikra, vagy másik verzióra.
2014. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nos pár napja próbálkozom és úgy tűnik hogy a chrome érthetetlen okokból fel-fel ugrasztotta a processzort! váltottam böngészőt és azóta rendesen megy minden. köszi a konzultálást :D
2014. máj. 3. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!