Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik márkát választanátok...

L.Thomas kérdése:

Melyik márkát választanátok AMD vagy Intel ha a különböző dolgokra max 10-15 ezret szánnátok? Proci, alaplap? Nem full hd-s csúcsgépet akarok összerakni. Eddig amd párti voltam most elbizonytalanodtam. Szóval?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 25. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
"max 10-15 ezer,, Ez valami vicc?
2014. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%

Hááát akinek nem volt sok pénze, az mindig AMD párti volt... :-)


De végülis a magas ár sohasem garancia a minőségre és gyorsaságra... :-)


[link]


...de parasztvakításra kiválló! :-)

2014. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jaaaa azt az árat a procira értetted. Èn a Pentium G3420-at ajánlom. Mennyid van, mire kell.
2014. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hypno ***** válasza:

ha nem vagy eleresztve anyagilag, maradhatsz az AMD-nél. Általános célú multimédiás géphez bőven jó dolgaik vannak.


#2 Hogy a francba jönnek ide a szerver processzorok?

2014. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Hááát akinek nem volt sok pénze, az mindig AMD párti volt... :-)"


Én nem panaszkodom az anyagi lehetőségeimre, de engem már 12 éve bevonzott az AMD az Athlon és Athlon XP procikkal. Utána az Athlon 64 és X2 korszakban abszolút nyeregben voltak (nem is volt olcsó). Igaz a Core 2 óta fokozatosan nő a hátrányuk, gyártástechnológiai lemaradásuk, de azért vannak területek, ahol még van létjogosultságuk. Igaz utóbbi időkben már kacsintgattam az Intel felé, de nem történt még meg a váltás, mert ma már egyre inkább csak általános, alap dolgokra használom a gépem, néha egy kis játékkal, így a jelenlegi FX-6300@4GHz+HD7850OC kombómat az esetek nagy részében ki sem használom...felesleges lenne gyorsabb gép, így az elmúlt másfél évben nem is nagyon költöttem rá és még nem is érzem, hogy kéne pedig az elmúlt 14 év alatt sztem simán átlag felett költöttem hardverekre. (a htpc-be szeretnék majd egy 45W-os Kaveri APU-t tenni, mert most még csak egy nagyon alap szintű 65W-os APU van benne, igaz ez is meglepően jól használható alap dolgokra).

Öcsémnek is mondtam, hogy gondolkozzon Intelben, amikor a tanácsomat kérte, főleg mivel alacsony fogyasztású másodlagos gépet akart építeni, majd végül vett egy AM1-es Athlon 5350-t ITX alaplappal. Át is mentem megsasolni a cuccot és nagyon megtetszett a kis 25W TDP-s SoC APU, amiben 4 Jaguar mag található 2,05GHz órajelen és egy 128 shaderes GCN alapú GPU illetve a teljes északi és déli híd. Egészen használhatónak tűnik a teljesítménye és max terhelésnél (Cinebench + furmark egyszerre) is 47W-t vett ki a konnektorból, míg normál használatnál felhasználástól függően 20-35W a teljes gépecske fogyasztása. Egy a lényeg, valahogy még mindig nem sikerült teljesen kiszeretnem az AMD-ből...(és ez nem csak pénz kérdése, bár való igaz, hogy már szívesebben költök a fiamra meg a lakásra). Egyik ok talán a folyamatos elégedettség/probléma mentesség illetve a pénzemért mindig azt kaptam, amit vártam.


Kérdező:

Kicsit pontosítsd a kérdésedet! Pontosan milyen hardvereket szeretnél venni, mennyiből és mik vannak már meg? Mire szeretnéd használni?

2014. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Intelt választanék. Azonos korú és szintű, "elavult" (legalábbis nem támogatott) konfigokból is az intelesek muzsikálnak szebben, és ők teljesítenek kiegyensúlyozottabban a különféle, teljesítményigényesebb feladatokkal is.
2014. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a processzort nézzük, akkor szerintem az AMD is olyan jó mint az Intel. Viszont ha jobban összehasonlítsuk a két gyártót és megnézzük, hogy melyikre érdemesebb építeni, akkor jelen pillanatban az Intelnek áll a zászló. Véleményem szerint jelen pillanatban az intel haswell platformra (fogyasztás, fejleszthetőség, értékállóság) éri meg építeni.
2014. ápr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Azonos korú és szintű, "elavult" (legalábbis nem támogatott) konfigokból is az intelesek muzsikálnak szebben"


Korai Athlon XP vs korai P4, Athlon64 vs P4 illetve A64 X2 vs Pentium-D esetén is? Nem hinném...

2014. ápr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Épp ilyenekről beszélek, kivéve X64, az szétgyalázta a kéket.
2014. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy Asrock N68-S UCC lapom van benne egy AMD 7750 Black edition-os proci egy msi 3850es 512-es videókarival.

2 gb ram geil ultra igazából alap játékokra használom a gépet+net.

A szitu a következő felraktam a Cabelas BGH 2014 játékot ment is simán futott aztán volt hogy egyszer csak nem indult el.csináltam bármit akkor se aztán win reinstall játék újból megy. waooo király aztán párom kérte telepítsem fel a nyomtató szoftvert mivel szeretne scannelni.

Na ezután már nem indult a játék mégpedig a cloackntengine.dll hibájával. win reinstall gondoltam megoldja így se megy mivel a videókarim elég régi és én arra gyanakszom hogy kezd döglődni mivel a játékban is amikor még ment néha láthatóak voltak a textúra csíkok...

Aztán tele lett a f@xom és úgy döntöttem hogy építek másik gépet kicsit erősebbet kevés forintból mivel erre a célra elég kevés a költhető pénzem és nem ez az elsődleges!!! Arra is gondoltam hogy havonta veszem meg hardverenként a gépet és majd valamikor összerakom amikor már megvan minden.... Ennek fényében ??? :)

2014. ápr. 25. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!