Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérné 8 magos AMD- t venni...

Megérné 8 magos AMD- t venni játékra?

Figyelt kérdés

Többet nem tudok rá szánni, szóval 8magos AMD vagy Intel Core i5?

Főként pártatlanok véleményét várom. Nem a másik márkát szarozókat.



2014. ápr. 27. 20:24
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
85%

Én a Core i5 -re szavazok. Jobban jársz vele, teljesítményben és fogyasztásban is. A gyári hűtő is képes elboldogulni vele, ami nem feltétlenül mondható el a AMD FX egyes példányairól.


Én teljesen pártatlan vagyok, volt már több AMD -m és Intel -em is (most i5-öm van). De szerintem most az Intel jobban megéri azt a kis többlet költséget.

2014. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Inkább Intel
2014. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Még egy pont az i5-nek. Sokkal kiegyensúlyozottabb processzorok.
2014. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
i5
2014. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha most kéne venni, én is az i5-öt venném, de azért érdemes elgondolkodni azon, hogy 1-2 év, és el leszünk árasztva az új, sokmagos procival felszerelt konzolszarokra írt játékok portjaival, amik talán jól fogják érezni magukat 8 magon is. Tény, hogy a mostani játékok között még mindig rengeteg van, aminek a 4 is sok.
2014. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Az i5 a jobb megoldás, ha mostani játékokkal akarsz játszani, s pár éven belül lesz pénzed váltani is. Azonban én ha a nyáron fogok új procit venni, az valószínűleg fx 8350 lesz. Pontosan azért, amit a legutóbbi kommentelő írt. Nekem a kevés pénzem miatt általában 4-5, vagy akár több évig is ki kell hogy tartson egy proci, egy i5 pedig már nem fog boldogulni nemhogy a 2018-as játékokkal, az engem érdeklő most év végén érkezőket is neccesen viszi már majd (pl. Star Citizen).


Tehát röviden:

-Ha a jelen a fontos és 2-3 év múlva úgyis váltasz, akkor i5.

-Ha sokáig szeretnéd megtartani, akkor AMD.

2014. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Viszont ha hosszútávra tervezel és AMD-t veszel, akkor számítsd bele, hogy kelleni fog egy 8-15 ezer Ft-os hűtő is, hogy a későbbi játékokat is bírja majd. Az AMD hűtők sajnos elég vacakok. Persze 1-2 évig még elviszi vele a mostani játékokat is, ha nem zavar a zaj, de később muszáj lesz húzni. A gyári hűtő pedig azt nem bírja.
2014. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

1-2 év múlva nem fogtok semmit érni az FX-8350 magjaival. Most azért (is) gyenge, mert alig használja ki valami, akkor meg azért lesz gyenge, mert már vészesen elavult lesz. A Vishera már így is másfél éve piacon van és a középkategóriánál sosem tudott többet. 3-4 évesen sem fog belőle semmilyen rejtett tartalék felszabadulni.


Emlékeztek az első generációs Phenomokra?

Amikor kijött, nem sok program használt 4 magot, egy kétmagos Core2 elverte. Sokan alapoztak rá, hogy ha majd négy magra írják a programokat, megtáltosodik. Csakhogy amikor elkezdték négy magra írni, akkorra teljesen elavult és ugyanúgy lassú maradt.


Jelenleg megütik egy i5 szintjét. Év végén vagy jövőév elején jön a Broadwell, ami az eddigiek alapján 15-20% gyorsulást jelent, vagyis a nyolcmagos FX-et már talán egy Broadwell i3 is alaposan megszorongathatja. 2016 környékére pedig már be van ütemezve a Skylake is, új architektúra.


Addig pedig egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy az AMD csak az APU-it fogja polírozni, amivel jelenleg csak a belépőszinten tud konkurálni, ráadásul elhanyagolják a CPU oldalt és a méretes IGP mellé nem fog beférni 8 mag. 14nm-en talán 6 igen, de attól nem biztos, hogy meglépik. Ha pedig az AMD sem gyárt 8 magos procikat és az Intel sem, a portolásnál sem lesz elsődleges, hogy optimalizáljanak rá.

2014. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Az előző válaszolónak: nyilván nem az ezotéria kategóriában vagyunk, így nem lehet tökéletesen előrelátni a jövőt. Azonban a phenomok és a core2-k óta sok év telt el, a növekedés lelassult, az új generációs konzolok pedig még inkább lassítani fogják a hardverek fejlődését. Nyilván ma nem tud sokkalta többet a 8 magos Vishera, mint egy i5, ha a játékokat 2 magra írják. Azonban ez a közeljövőben változik, ugyanis a konzolokba 8 magos AMD processzorok vannak. Az új XBox és PS már sokkal jobban hasonlít egy számítógépre mint elődeik, így a portolás is jóval egyszerűbb. Ha pedig már 80%-ban kész vannak egy porttal, akkor hülyék lennének ezt nem kihasználni. Ha ebben a pillanatban leállna az AMD a 8 magos processzorok gyártásával, a jövőbeli multiplatform játékok nagyrészt akkor is támogatni fogják a nemrég kijött konzolok miatt. Nem hiába van már pl. az új Thief is 8 magra is optimalizálva, holott idén jött ki.
2014. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Az i5 jobb, az AMD-nél az nem 8 mag, hanem kevesebb, mert van az a modulos hülyeség.
2014. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!