Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kikapcsolhatók-e a ventik?

Kikapcsolhatók-e a ventik?

Figyelt kérdés

Vennék egy előlapi ventilátorszabályozó panelt, ami 5-12 voltig tudja szabályozni a feszültséget. A kérdésem az, hogy kikapcsolni is képes-e a ventiket, vagy csak leszabályozni?

Konkrétan ez egy Scythe Kaze-Q-12 , de úgy általában is érdekelne, más típusoknál hogy van ez?



2014. ápr. 27. 21:09
 1/10 Tengor ***** válasza:

[link]

"A potméter teljesen balra tekert állapotában a ventilátor kikapcsolódik" Azért ezzel a funkcióval óvatosan!

2014. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A szóban forgó ventik jelenleg sem üzemelnek (sőt még csak 2 van beszerelve az 5-ből, azokat csak szükség esetén pörgetném fel. (Majd nyáron.)

Jelenleg a hátsó és a CPU-é dolgoznak. Azokat az alaplap szabályozza.

2014. ápr. 28. 00:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt fogod tapasztalni, hogy semmi hang alacsony fordulaton, és tök jók a hőmérsékletek. Milyen alaplap egyébként?
2014. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát ez az! Az alaplap nem támogat, csak 1 házventilátort. ASUS P8H77-M LE.

A plusz ventiket MOLEX-re kötve működtetve túl hangos már így is (+2 venti).

Tudom, hogy a molexeket át lehet szerelni úgy, hogy 12 helyett 5 voltot adjon le. (Piros- 12V, Sárga vezeték 5V)

Mondjuk az XFX550W Pro molexe nem a szokásos fehér fajta. Nem tudom mennyire barkácsolható.


A Scythe Kaze-Q-12 elegánsabb megoldásnak tűnik. Igaz drágább is.

2014. ápr. 29. 13:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, sikerült felcserélnem a kiosztást. A sárga a 12V. A piros az 5V.
2014. ápr. 29. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha szabályozza az alaplap a fordulatszámot azon az egy csatin, akkor lehet, hogy elég lenne egy Y-kábel. Persze jobb, ha a befelé venti picit nagyobb légszállítású fajta, hogy versenyben legyen a táp+kifelé venti kihúzásával (a legtöbb házban nem oké a mínuszos nyomás, és a tápnak se buli).
2014. ápr. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A tápot szvsz nem érintené. Külön körön vesz levegőt. :-)

A ház egy Corsair Carbide 200R. A táp alul van és lefelé "néz".

2014. ápr. 30. 02:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet egy nem hermetikusan zárt (sőt a teteje mint a rosta)házban "minuszos nyomás"?
2014. ápr. 30. 02:34
 9/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen a temérdek likon nem egyenlítődik ki a nyomás?

(Fizikából kettes voltam.)

2014. ápr. 30. 02:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Általában perfektül kimegy rajta, nagy fordulaton viszont (amikor már a kiáramlást is hallani közelről) egyszercsak megfordul a helyzet. Ezek a ventik hatalmasat szállítanak. Persze ha a táp külön kör, és a többin a levegő útja egyértelmű, akkor két tökegyforma venti, egy be, egy ki, egy Y-kábelen jó lehet. Nem tértem ki rá, most megteszem: 3 tűs csatlakozónál Y kábelen a fordulatszám-szabályzás nem hiszem, hogy működik, vagy hogy jól működik, 4 pinen teljes a biztonság, ott a negyedik vezeték ha jól tudom csak egy vezérlőfeszültséget küld, a ventilátor dolga a fordulatszám-szabályzás (PWM-mel, ami annyit tesz, hogy rendszerese, sok feszültségimpulzust küld tápfeszként a motornak, az időbeni hosszukat variálva, így csökkenti a teljesítményt kívánság szerint). A 3 pin esetében az alaplapon kell legyen PWM vagy fesz. szabályzás. A rejtélyes sárga kábel a fordulatszám-érzékeléshez kell.
2014. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!