Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitor nem érzékeli a...

A monitor nem érzékeli a gépet, bekapcsoláskor az összes ventilátor megy, a billentyűzet ledjei is felvillannak. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap lefagyott a gépem, úgy, hogy a kép teljesen megmerevedett, semmi sem mozdult rajta (2 monitor ment egyszerre kiterjesztett asztallal, ha ez számít). Ezután reseteltem a gépet és most bekapcsol a gép, de a monitor nem kap semmi jelet. A billentyűzet ledjei felvillannak bekapcsoláskor, de utána a capslock, numlock megnyomására nem világítanak azok a ledek. Az összes ventilátor működik, a videókártyáé is. Lehet hogy a gépet megmozdítottam egy kicsit, most kiszedtem a videókártyát és visszaraktam, de nem változott semmi. A gépem: ASUS P4P800 alaplap, 4x512 mb ram, nvidia 7800gs videókártya, p4 3,2hz (ht) proci.

Amikor megkaptam a gépem, akkor a videókártyát elvileg nehéz volt belerakni, mozgatni kellett h működjön(nem én raktam össze), de 3 évig simán ment a gépem. Észrevettem, hogy a ramnak a kiszedőműanyagjai belógnak a videókártyába, amimiatt nem lehetett teljesen bedugni a kártyát a foglalatba. Lereszeltem belőle és most már teljesen a foglalatában van a videókártya de most se megy sajnos :(

Van valami ötletetek, mivel próbálkozzak? A monitor szerintem nem ment tönkre. Mi lehet a baj?


2009. dec. 24. 20:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy nem csipog a gép, semmi hangjelet nem ad ki.
2009. dec. 24. 20:37
 2/7 anonim ***** válasza:

ha nem csipog, az azt jelenti, hogy a bios setup sem fut le.

próbáld meg resetelni a biost.

valahol, a bios mellett kell lenni egy resetelő jumpernek, vagy végső esetben vedd ki az elemet az alaplapon és kis idő után tedd vissza.

ha még ekkor sem indul, akkor nemtom...

2009. dec. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom. De lehet hogy azért nem csipog, mert rosszul dugtam vissza a hangszóró kábelét. Kihúztam, mert zavart, de a SPEAKER felirat van felül, sztem jól tettem vissza.
2009. dec. 24. 22:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem segített sajna :(
2009. dec. 24. 22:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Nézegettem képeket és úgy látszik hogy mégis csak a feliratnak alul kell lennie. Megfordítottam, de így se csipog semmit. A DVD író ajtaját ki tudom nyitni :)
2009. dec. 25. 00:14
 6/7 anonim ***** válasza:

a hangszóró csatijának a helyzete mindegy, mivel hf jel van rajta, az pedig nem polatitásfüggő.

nagyon úgy néz ki, hogy a bios sem idul.

nézz szér az alaplapon, keress púpos kondikat, ill. ellenőrizd, hogy minden tápfeszültség vegvan- e.

2009. dec. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reszeléskor nem sérült meg valami az alaplapon?

A vezetékeket jól dugtad vissza? Esetleg nem folyamatos reset van mert félre dugtál valamit?

Húzzál le minden vezetéket csak a power on feliratút dugd vissza az alaplapra és úgy próbáld meg bekapcsolni.

2009. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!