Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékok szempontjából érdemes...

Játékok szempontjából érdemes 8 giga Ramra váltanom?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, jelenleg 4 giga ramom van, ha beteszek 8-at (vagy 6-ot) az eredményez a játékokban javulást? (A haverom szerint nem, csak a windows betöltése, böngészes, ilyesmik lesznek valamivel gyorsabbak)

Gépem:

Win 7 professional 64 bit

CPU: AMD Phenom II X4 955 Processor 3,20 Ghz

Ram: 2x2 GB Kingmax

VGA: SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5



2014. ápr. 28. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Talán 2 játék jelent meg eddig, aminek "kell", és az is vitatott, hogy kell-e nekik tényleg. Ami viszont tény, hogy szinte minden játék 32 bites, és egy 32 bites program nem tud 2 gigánál többet használni, illetve speciális esetben 3 gigánál. Hacsak nem futtatsz több játékot egyszerre, aminek nem sok értelme van, akkor elég a 4 giga.


Ennél többnek pl. akkor van értelme, ha virtuális gépeket futtatsz.

2014. ápr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 BM-Striker ***** válasza:
Érdemes. Sok estben 4gb ram nagyon határeset már, főleg ha a játék mellett más is fut a háttérben.
2014. ápr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Játékok inkább a VGA-t igénylik, de persze +4GB RAM jól fog jönni, a későbbiekben főleg.
2014. ápr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BM-Striker ***** válasza:

Ész azt is számításba kell venni, hogy a Windows egyedül megesz 1gb ramot.


Tehát az már csak kapásból 3gb a játékoknak, nem számolva a többi alkalmazást amiket nem zársz be a játék indításkor.

2014. ápr. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23:53: Sorold már fel azt a sok esetet, légy szíves. Itt nem arról van szó, hogy ideológiát kell gyártani ahhoz, hogy miért vettél többet. Azt veszel, amit akarsz. A windows működése meg dokumentált tény. Kár vele vitatkozni.
2014. ápr. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én azt vettem észre, amióta a 32-bites Winről 64-re tértem, mintha némi FPS csökkenést tapasztaltam volna egyes, főleg újabb játékoknál, amik 32-biten minimálisan ugyan, de jobban futottak.
2014. ápr. 28. 23:59
 7/11 anonim ***** válasza:

"egy 32 bites program nem tud 2 gigánál többet használni, illetve speciális esetben 3 gigánál."

Ez 32 bites rendszer alatt értendő, mert 64 bites környezetben egy 32 bites alkalmazás elkérheti a számára maximálisan címezhető 4GB-t is. Egyébként a máig megjelent játékoknál valóban csak néhány esetben kell 4GB-nál több memória, de ez egyre gyakrabban előfordulhat a jövőben, így 8GB RAM ma már ajánlott lehet.

Kérdező:

Nézd meg a kérdéses játék(ok) alatt az erőforrás kihasználtságot....ha a RAM eléri a 90%-t, akkor ott már érdemes bővítésen gondolkodni, ha nem, akkor a több valószínűleg nem okoz majd gyorsulást.

2014. ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 levis56 ***** válasza:

Nézzétek meg még egy hd 7750-hez is 8 GB ram az ajánlás,talán nem véletlenül.

[link]

2014. ápr. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"én azt vettem észre, amióta a 32-bites Winről 64-re tértem, mintha némi FPS csökkenést tapasztaltam volna egyes, főleg újabb játékoknál, amik 32-biten minimálisan ugyan, de jobban futottak"


Ha jól tudom, a 64 bites Windowsnak nagyobb a gépigénye, szerintem emiatt lehet ez...

2014. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdemes váltani. De a legegyszerűbb ha töltesz le RAM-ot internetről.


[link]

2014. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!