Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptop érné meg jobban...

Melyik laptop érné meg jobban erre a célra?

Figyelt kérdés

Mérnöknek tanulok, de a jelenlegi laptopomon már a 2D CAD programok is képesek megakadni, a 3D programokról meg már inkább nem is beszélek.

Tudom, hogy ilyen célra jobb lenne egy asztali gép, de mivel a lakóhelyem és az egyetem között járkálok hetente, muszáj vagyok még legalább a tanulmányaim alatt laptopot használni.


Két laptopon gondolkodom most, az egyik egy ASUS X550 a másik egy Dell Inspiron R15.

Mindkettőben IntelŸ Core™ i7-4500U processzor van, 8 GB Ram, 1 TB HDD. A különbség annyi, hogy a DELL-ben AMD Radeon HD 8670M 2GB VGA van, az ASUS-ban pedig nVidia GF GT740/2GB VGA. Illetve a DELL-nél 3, az ASUS-nál csak 2 év garancia van.

Az ára mindkettőnek dettó ugyanannyi. Melyiket érné meg jobban, illetve ha tudtok ebben az árfekvésben mást, ami jobb lenne, azt is megfontolom (200-210ezer ft).

Nem akarom eladni meg cserélni a későbbiekben, szóval tényleg hosszútávra keresem. Azt például nem tudom, hogy egy esetleges későbbi alkatrészcsere (pl. akkumulátor) mennyibe kerül, ez is egy szempont lenne. Neten találok mindenfélét, és tudom, hogy a "Google a barátom", de itt inkább a tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Köszönöm a válaszokat :)



2014. ápr. 29. 12:58
 1/2 BM-Striker ***** válasza:

Hosszútáva egyik se lesz jó.


Ez jobb minőségű, ,mint az Inspirom és erősebb processzor van benne.

[link]

2014. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
HP-tól kicsit irtózok. Most is arról vagyok, és már eléggé darabokban van szegénykém. Pedig igazán nem extrém módon használom :D
2014. ápr. 29. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!