Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen nyomtatót tudtok...

Milyen nyomtatót tudtok mondani amibe nagyon olcsó a festék? Mennyibe kerül egy borító nyomtatása?

Figyelt kérdés

Olyan nyomtató érdekelne,ami jó minőségű képet nyomtat,de a patron legyen bele olcsó. Mert pl. ezek a 20ezres multifunkciós nyomtatókba kb 6-8ezer Ft a patron,és nem is lehet vele sokat nyomtatni.


Átlagosan mennyibe kerül egy A/4-es borító elkészítése?


2009. dec. 25. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Minél drágább egy nyomtató, fajlagosan annál olcsóbb a festék. Egy tintasugaras nyomtatót akár 6-8 ezerért kaphatsz, a patron kb. 5 ezer, még az utángyártott is, és kb. 150 lapot tud nyomtatni. Némi segítség, ha a patront utántöltöd (a legtöbbet lehet), akkor 3-4 patront megspórolhatsz. Viszont ha lézer vagy ledes nyomtatót veszel (akár színest is), fajlagosan kevesebbe kerül a festék. Egy 20 ezerbe krülő tonerral kb. 3 ezer lapot is tudsz nyomtatni.

Azok a tintasugaras nyomtatók a jobbak, ahova több színes patron van. Pl. egy Epson Stylusba kell 1 fekete és 5 színes. A hozzávaló utángyártott kb. 800-ért beszerezhető darabonként. Ez azért jobb, mert nem egyszerre szokott minden szín elfogyni. Valamiért a sárga a legsűrűbben. Én mondjuk HP-t használok, és addig töltöm, amíg lehet. A fekete patront 5-6 töltés után cserélem. Egy új patront kb. 3-4 ezerért szerzek be, míg egy töltés kb. 500 forintomba kerül. Hasonló áron tudom megoldani a színeset is, persze itt a töltés a színek fogyásától függ. Egy patron kb. 6 ezer, egy töltés 3x 500 Ft.

2009. dec. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Egy 20 ezerbe krülő tonerral kb. 3 ezer lapot is tudsz nyomtatni."


pl: [link]


"HP fekete toner

27X (C4127X) - 10.000 oldal"

Szóval ezzel 10ezer oldalt lehet nyomtatni,de csak feketét?



Milyen nyomtatót ajánlanál?

2010. jan. 1. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez valami nagy teljesítményű géphez tartohat, azért tud ennyit. Ráadásul az eredeti közel 35 ezer, az utángyártott alig több, mint 10 ezer. Ezek egyébként azért drágábban, mert a képdobot is cseréled vele. Vannak olyan lézernyomtatók, ahol 10 ezer Ft a toner kb. 5000 laphoz, a dob 30-40 ezerbe kerül külön, de azt úgy 30 ezer lap után érdemes cserélni.

Az, hogy mit ajánlanék, az attól is függ, hogy általában mit nyomtatnál vele. Nekem van két színes tintasugaras, amit jócskán 10 ezer alatt vettem, de jó minőségű (HP, Canon). Kb. havonta töltöm a tintát abban, amit általában használok. Van egy OKI ledes (hasonló a lézernyomtatóhoz). Ezt csak akkor használom, amikor az egyesületi tagoknak nyomom a leveleket. Oda nem kell színes, és fajlagosan olcsóbb a nyomtatát. De van, hogy azt sem használom, mert vettem egy liter fekete festéket, amivel lcsón megúszom a töltést, vázlat üzemmódban pedig olcsón, de még bőven olvasható minden.

Amikor dvd-tokokat és címkéket nyomok a saját lemezeimre (rengeteg műsort veszek fel a tévéből és rakom dvd-re), a tintasugarast használom, mert színes. Profi munkához nem annyira lenne jó. Saját célra bőven megfelel, bár igényes is vagyok, tehát nem pocsék a minőség.

Ha üzleti célból gyártanám a borítókat, címkéket, biztos, hogy vennék egy színes lézert, mert jobb a minőség, és vissza is jönne az ára.

Te mire használnád a nyomtatót? Jó, tudom nyomtatásra. De van valami konkrét feladat?

2010. jan. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Főként borító készítés (TV-ről veszek fel filmet,műsort,családi videók,képek+van rengeteg CD-DVD-m amihez kellene tok (amiket újsághoz is adtak)
2010. jan. 2. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:

És milyen mennyiségben?

Ha akarod, mehet most már magánban is.

2010. jan. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy érted,hogy te nyomtatnál nekem?

És mennyiért?

2010. jan. 3. 19:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. Én úgy gondoltam,hogy magánban folytathatnánk a részleteket.
2010. jan. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Találtam egy oldalt a Brother LED-es, lézerhez hasonló színes nyomtatójáról. Ha valaki viszonylag sokat nyomtat, szerintem jobban megéri, mint egy színes tintasugaras.

[link]

2010. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Használj otthon Ciss-t azaz folyamatos tintaellátó rendszert. Nézd meg a neten. Így egy A4-es kép 10ft-ra jön ki. Én már hónapok óta így nagyon olcsón nyomtatok.
2011. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!