Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik külső merevlemezt...

Melyik külső merevlemezt válasszam?

Figyelt kérdés

Igazából már végigolvastam elég sok kérdést itt ezzel a témával kapcsolatban, de nem lettem sokkal okosabb. Azt már tudom, hogy nekem egy 2,5"-os kell és azt is, hogy elvileg nem baj, ha USB 3.0-át tud a külső merevlemez, mert ez visszafelé kompatibilis.


Most már igazából csak a pufferméret és a márka miatt vacillálok. Először Seagate-ra gondoltam, de állítólag az kattog és nem túl megbízható. A pufferméret meg világos, hogy minél nagyobb annál jobb, de egy külsőnél nem tudom, hogy mennyire befolyásoló tényező... főleg, hogy a gépem csak 2.0-ás USB-vel van ellátva...


Na de a lényeg. Ezek közül kéne választanom, de ha valaki tud jobbat, akkor szívesen megnézem, ha indoklást is kapok, hogy miért azt:


[link]


[link]


[link]


és elsősorban adat tárolására használnám, esetleg filmet nézni, vagy telepíteni ezt-azt róla...


2014. máj. 1. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából nagyon mellényúlni nem lehet. Az 1-es linken találhatóra szavaznék :)


A Seagate HDD valóban nem nyújtják azt minőségben mint társaik. Nekem egy volt 1,5 év után kuka.


Mára csak WD vannak mindenben, nem volt még velük gond.


De ha gondolod nézd meg ezt is, bár szerelni kell:


[link]



[link]


Kicsit olcsóbb...


Petya

2014. máj. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az elsőt ajánlanám, hogy miért?:

Mert, nekem is ugyanilyen van, csak én külföldön vettem, 2.0-s az én gépem USB-je is, semmi rossz nincs abban hogy a külső vinyó 3.0-s mivel ahogy írtad visszafele kompatibilis, csak mivel a gépem 2.0-s így nem tudja kihasználni azt hogy a külső vinyó korszerűbb.. mellesleg, megbízható egy darab semmi kattogás recsegés zizegés, az adatmásolás fel-le hihetetlenül gyors rajta, nekem tökéletes :)

2014. máj. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

# 1:

Valaki már javasolta nekem is, hogy inkább én rakjam össze, de nem bízok ennyire azért magamban. Gondolom, hogy nem lehet annyira elrontani, de biztos ami biztos én inkább "előregyártott" külső merevlemezt veszek.


Akkor úgy érzem, hogy az első linken lévő lesz az, amit megveszek. Köszi srácok!

2014. máj. 1. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!