Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség? ACHI és IDE...

Mi a különbség? ACHI és IDE mód között? Esetleg régebbi satas merevlemez esetében melyik javasolt? (pl sata2)

Figyelt kérdés

Ha nem jól van beállítva okozhat kék halált? (bluescreen)


Alaplap típusa:

[link]


Merevlemez:

Seagate Barracuda 7200.10 ST3250410AS 250GB 7200 RPM 16MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5"



2014. máj. 3. 19:41
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Az AHCI az a natív SATA mód. Ilyenkor aktivizálódnak az extra SATA szolgáltatások: NCQ, hot swap, hot plug, stb.

Ezért általában ezt ajánlott választani.


Az IDE mód, a nevében is benne van IDE kompatibilis mód. Ilyenkor a SATA lemez úgy mutatja magát a rendszer felé, mint ha régebbi szabványú IDE merevlemez lenne. Ezt akkor érdemes választani, ha olyan rendszert használsz ami alapból nem tudja a natív SATA -t. Pl Windows XP AHCI driver nélkül, Windows 2000, stb. Ilyenkor persze nem működnek az extra SATA szolgáltatások.


Kék halál akkor van, ha pl IDE módban a telepítetted a rendszert, de időközben megváltoztatod a beállítást a BIOS -ban AHCI -ra vagy ugyan ez fordítva.

Illetve akkor is kék halált kapsz ha olyan rendszert akarsz felhúzni ami nem támogatja az AHCI -t (Az XP pl támogatja ha előzetesen beleintegrálod a drivert a telepítőbe.)

2014. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy másik kérdésemben feltettem mert ezt produkálja a gép:


[link]


Memória rendben van.

Táppal nincs gond.

Alaplap elvileg jó.


Csak a merevlemez öröklött egy másik gépből.

Gondoltam rákérdezek erre is külön mert fogalmam nem volt róla mi ez a 2 opció. (merevlemez tesztek se jeleznek hibát)


Mint írtam régebbi merevlemez meg próbálom ezt az ide módot hátha nem csinálja az előbb említett dolgot.

2014. máj. 3. 19:59
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

A korszerűbb rendszerek pl Vista/7/8/8.1. Alapból támogatják az AHCI -t, így ez csak XP -nél lényeges.

Bár halkan megjegyzem ostobaság egy olyan gépre XP -t rakni, aminek az alapja egy AM3+ alaplap.

2014. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Windows 7 van rajta. Kék halál problémát igyekszem elhárítani. Ezért gondolkoztam ebbe az opcióba is hátha ez...
2014. máj. 3. 20:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm megoldódott.
2014. aug. 3. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!