Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Legalább HD felbontású time-la...

Legalább HD felbontású time-lapse videofelvételek készítéséhez olcsó megoldást keresek, és ne a jelenlegi laptopom legyen a felvétel készítéséhez is folyton bekapcsolva. Tud-e valaki ötletet ajánlani?

Figyelt kérdés

A délután 15:00-kor érkező zivatarfelhőkről szeretnék gyorsított felvételeket csinálni.


Zivatargyanús napokon a kamera reggel 5:30-kor kapcsolnám be, mert akkor kell indulnom dolgozni, és este 19 óráig készülne a felvétel.


1. megoldás, amiben gondolkodok: Time-lapse kamera, kb. 40000 Ft-ért láttam a Conrad üzlet honlapján. Ceruzaelemmel megy. Félek, hogy lemerül az elem már kora délután.


2. megoldás, amiben gondolkodok: Webkamera + olcsó 20000-30000 Ft-os tablet PC. (Lehet-e Tablet PC-vel összekötni webkamerát)


Melyik a jobb ötlet? Tud-e valaki esetleg még módszereket?



2014. máj. 4. 11:10
 1/3 BM-Striker ***** válasza:

Webkamera nem lesz jó, tablet pc-k nem ugyanza, mint egy tablet.


Ez egy tablet pc:

[link]


És ez egy tablet:

[link]

2014. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1.Vegyél időintervallumos fényképezőgépet ,amint van dc táp lehetőség , utána ingyenes photo lapse programmal full hd nél nagyobb méretben is elmentheted.


2. A tme lapse kamerákon brinno nem csak elemmel működik azon is van dc táp de full hd re és igazi hdr képminőségre ne számíts.Gyakolratilag ahogy elnéztem a vebkamerás és brinno kamerás eredmény ugyan az a trágyalé. A kis kamera önmagában gyengén zajosra tömörít ,vlszleg a szoftveres vebkamerás programban se tudod majd szebbre beállítani.


Konkluzió ,ebben az árban csodára nem számíthatsz ,de ha tablet kamera párost veszel ott a tabletet tudod tovább hasznosítani.



Én a 300e ft full hd kamerámmal se tudtam pixelháború nélküli timelapsét csinálni ,mert ugyan benne volta ez a funkció de arra már nem gondoltak a zsenik hogy a hirtelen változó képkockákat nem ugyan úgy kéne tömöríteni mint a síma mozgófilmet ,hát így nem csoda hogy pixeltrágya rakás lesz a mozgókép.


Eredményt csak a fényképezőgép + photolapse programmal értem el de ehez tudnia kell az intervallumfelvételt és dc tápot adni neki + manuális fókusz lehetőség kell mert két képkocka közt jön egy felhő és elállítódik a fókusz és pont akkor exponál szintén trágyalé lesz az eredmény .


Én ezzel annó nagyon sokat szívtam mire rájöttem a technikájára.

2014. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ne viccelj, vegyél 50 ezerért egy Sony camcordert és baromi jó felvételeket fogsz készíteni, a az aksi se lesz gond, hagyhatod rajta a töltőjét egész nap, akkor arról megy.
2016. nov. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!