Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Visszanyerhetők még az adatok...

Visszanyerhetők még az adatok a merevlemezről (részletek lentebb)?

Figyelt kérdés

A számítógépemen XP op.rendszer volt.

Állítólag mivel csak egyetlen partició volt az egész lemezen, az Xp nem tudott bootolni... és ez volt az oka, hogy nem akart felállni a rendszer.


Ezután a következők történtek:

- A merevlemzéről egy másik számítógép merevlemezése át lettek másolva az anyagaim. (Állítólag.)

- Majd a merevlemezről le lett törölve az XP és helyette a Win7 lett feltéve.

- Ezután a másik számítógép merevlemezéről vissza lettek téve a fájljaim a saját gépem merevlemezére.


Ezután jött a hidegzuhany, hogy gyakorlatilag semmi anyagom nincs meg.

(képek, excel és szöveges fájlok, pdf fileok, az outlook expresz-es levelezésem)

Semmi.


Van rá esély, hogy a saját merevlemezemen meg vannak az eredeti fájlok, csak speciális program (és tudás) kell az elérésükhöz?


Állítólag nem lett mély formattálva a merevlemez a win7 telepítése előtt.

Nem én csinátam, és nem is értek hozzá.

Van reális esély arra, hogy a sok évnyi anyagaimhoz hozzáférjek?

Így utólag.



2014. máj. 7. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom az outlook expresszes levelezésed egy smtp szerverrel rendelkező szolgáltatóval lett szinkronizálva. Hogy lett beállítva? Törlésre kerültek a szerveren lévő példányok?
2014. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amik az új op.rendszer telepítésével felül lettek írva, azok az adatok végleg elvesztek.

A Runtime GetDataBack for NTFS v.4.33 Portable programmal pendriveról indítva van esélyed olyan adatokat visszanyerni, melyek a felülírással nem sérültek.

Kell hozzá egy másik merevlemez is, mert oda menti a megtalált adatokat.

2014. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha vissza is lehet hozni az adatokat (amit kétlek, mivel gondolom a Win 7 telepítésekor felülíródhattak olyan területek ahol korábban volt valami) akkor is elég drága mulattság. A Kürt KFT foglalkozik ilyennel. Persze ha van annyi pénzed, egyszerűbb megfizetned valakit aki létrehozza újra az anyagaidat. :(
2014. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

HA nagyon kellenek akkor Kürt.KFT , csak drága lesz, ők még a telepítés előtti állapotot is visszhozák, mert profik, csak drága .

Árak és bejelentkezés itt: [link] Ők biztosan visszanyerik az adatokat, csak drágán...


Ingyenes programmal is visszahozható néhány adat.

2014. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

Velem is ez történt, FIZETŐS programot vettem, de ez sem hozta vissza az összes adatomat, szóval Kürt.........

2014. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat.

Arra sajnos nincs mód, hogy megbízzak valakit, aki a fájlok elővarázsolása helyett újra előállítaná azokat.

Lévén 5-6 év alatt készített képekről, videókról van leginkább szó.

Illetve sok egyébről is, de leginkább ezeket a családi emlékeket sajnálom, mert pótolhatatlanok, megismételhetetlenek.


Próbálkoztam több programmal.

- A Recuva talált dolgokat, de csak a képeket sikerült megnyitni. Azt sem mind, és többségüket csak kicsi-kicsi méretben/felbontásban.


- A GetDataBack for NTFS v4.33 azt hittem, segíteni fog, mert sok órán keresztül dolgozott, de ... semmi.

Rengeteg jpg fájlt talált, de amikor megszertném nyitni őket, akkor azt írja a kép helyére, hogy "Érvénytelen kép".


Tanácstalan vagyok.

2014. máj. 9. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!