Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya probléma miatt a...

Videokártya probléma miatt a monitor elveszti a jelet windows bejelentkezési felület előtt. Mit lehet ilyenkor tenni? Mivel lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy amikor bekapcsolom a számítógépet, akkor a windows bejelentkezési felülete előtt a monitor elveszti a jelet, mintha nem lenne bedugva. Előtte bootoláskor még van kép, meg a windows logo is kijön.

Csökkentett módban működik, illetve amikor nem a videokártyába, hanem az alaplapon lévő aljzatba dugtam a monitort, akkor működött, csak ezekben az esetekben a felbontást nem lehet megfelelően beállítva.

Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet-e valahogy oldani, hogy ne csak csökkentett módban lehessen használni a gépet a videokártyával? Mert gondolom nem ment teljesen tönkre, ha így még használható. Vagy hogyan lehet kideríteni, hogy mivel lehet a probléma?

Válaszotokat előre is köszönöm.



2014. máj. 9. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jár egy új videokártyával
2014. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:(

köszi a válasz

2014. máj. 9. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Még a csere előtt megpróbálhatod a videó driver újrahúzását is. Csökkentett módban távolítsd el a videókari illesztőprogiját, majd indítsd újra a gépet (csak a hótziherség miatt) nézd meg, h milyen a kép, ha jó, akkor mehet fel egy JÓ driver a videókarinak, ha nem, akkor csökkentett módban még meg próbálhatod a videó driver telepítést, aztán ismét egy teszt. Ha ezek után sem jó, akkor csere, vagy hardverütközések keresése...
2014. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jut eszembe:

A lapraintegrált videó is bezavarhat, ha esetleg az van alapértelmezettre állítva. BIOS -ban is körűlnéznék, mert ott is el lehet szúrni a lapraintegrált video prioritását.

2014. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ, megpróbáltam, de sajnos úgy sem volt jó, a driver feltelepítését követően megint nem működött (többet is kipróbáltam).

Viszont most, hogy az integrált videokártyáról megy, az eszközkezelőben felismeri a rendes videokártyát is. Ez mitől lehet?

2014. máj. 10. 19:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy felismeri a rendes videókártyát is, valószínűleg azért van, mert működik a rendszer (és a kártya) annyira, hogy felismerje a videókártyát.


Ha esetleg korábban nem ismerte fel a videókártyát, akkor az a kártya vagy a rendszer hibája miatt is lehet. De az alaplaphiba sem kizárt.


A driver eltávolítás után kipróbáltad, hogy a rendszer által telepített (lebutított) driver -rel működik -e a kártya?

2014. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, úgy is próbáltam, hogy csak azzal a driverrel, amit a win7 bekapcsoláskor automatikusan feltesz, de újraindítás után megint nem jó.


Ebben az esetben viszont akkor mielőtt megválnék szeretett videokártyámtól, megpróbálom majd elvinni valakihez, hogy másik gépben működik-e, nehogy az legyen, hogy az jó és az alaplappal vannak a gondok :)


Köszi a választ!

2014. máj. 13. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!