Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az LG 23MP75HM-P vagy a Dell...

Sohajda Zsolt kérdése:

Az LG 23MP75HM-P vagy a Dell S2340L ajánlanátok megvételre? Most akarok monitort venni, elősorban játékra és filmnézésre, netezésre használnám ebben a sorrendben. Vagy ebben az árkategóriában van ezeknél jobb is?

Figyelt kérdés
2014. máj. 11. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyiket se ajánlanám. Az LG-nek 5 ms-es a DELL-nek 7 ms-es a válaszideje. Olyan monitort keress, aminek legfeljebb 2 ms-es a válaszideje, mert ennél magasabb, akkor szellemképes lesz a monitor, ami rohadtul zavaró (és nem műszaki hibás, szóval nem is cserélik).


Én ehhez hasonlót keresnék a helyedben:

[link]

2014. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de nekem IPS paneles kéne, amit te linkeltél az TN paneles.
2014. máj. 11. 20:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Az iPon-on nincs IPS panellel ellátott monitor, aminek 2 ms-es lenne a válaszideje. Játékra ennél "lassabb" monitort nem ajánlok, de ha rám hallgatsz azt csinálsz, amit akarsz.
2014. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És ki mondta hogy csak az Iponon vannak monitorok? Na mindegy, köszi a hozzászólást, bár az utolsó félmondatod hangvétele nem igazán tetszett. Szerintem én kulturáltan kérdeztem...
2014. máj. 11. 20:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem sértegetni akartalak. Átfutottam a PCX-en is, de ott az IPS paneles monitorok között jó, ha már 5 ms-eset találtam, ami játékra nem ajánlott.
2014. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm a választ. Én mindenkééppen IPS panelest veszek, a 2 közül mégis melyiket ajánlanád?
2014. máj. 11. 20:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen ezek közül szeretnél választani, akkor az LG-t, mert annak 5 ms-os a válaszideje, a DELL-é 7 ms. Ezt leszámítva nagyjából minden más paraméter megegyezik. Ami még nagy hátrány mindkét monitornál, hogy nincs DVI-D bemenet. Ha D-SUB (VGA) kábellel kötöd össze a géppel, akkor homályos lehet a kép, ha HDMI-vel, akkor elég macerás beállítani, hogy jó képet adjon.
2014. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
HDMI-vel szeretném összekötni a VGA-val. Most egy Asus VX 239-es monitorom van, de az nagyon szar játékra, ghosting nagyon előjön :/ Előtte egy IPS-es LG volt, azon nem vettem észre, de annyian dícsérik a Dellt, hogy gondoltam megkérdezem, hogy melyik lenne jobb.
2014. máj. 11. 21:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Én két hete vettem egy ilyen monitort:

[link]


Először HDMI kábellel kötöttem össze a gépemmel, de akkor valamiért 3 centis fekete keret volt a képernyőn és a betűk is homályosak voltak. Játék közben azért nincs szellemkép, mert visszavettem a válaszidőből. Nem volt a legjobb választás.

2014. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudom akkor mit tegyek :/ Ha Atis karid van, akkor nem a CCC-ben kell átállítani, hogy full hd-ba teljesen kirakja a képet?
2014. máj. 11. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!