Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik Linux OS lenne ideális...

Melyik Linux OS lenne ideális ehhez a géphez (laptop)? Minden választ értékelek.

Figyelt kérdés

Laptopom:

3GB RAM

Intel Pentium Dual CPU T3400 @ 2.16 Ghz 2.17Ghz

(nem tudom miért ír két különböző feszültséget)

Intel Chipset Family 4 - 64MB-s 'integrált?' videokártyából 2 darab-ot ír eszközkezelőbe


(asztalim van játékra,szóval ez inkább olyan mellettem lévő netezős mellékgép lenne) :


Valamint USB-ről fel tudnám rakni a linuxt?


Cél lenne: Videó -> Youtube,Net


Lenne valami megfelelő operációs rendszer,mert egy frissen telepített Windows 7-el is lassúnak találom...



2014. máj. 15. 19:23
 1/5 Tengor ***** válasza:
100%

A feszültséged V-ban mérik, amit ott ír az a két mag órajele.

Valószínűleg integrált és dedikált kártyád van, azért ír kettőt.

Simán mehet rá Ubuntu, ha tényleg kell a sebesség, akkor XUbuntu v. Linux mint XFCE-vel.

A linuxokat már nagyon rég óta lehet USB-ről telepíteni.

2014. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ubuntu
2014. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"A feszültséged V-ban mérik, amit ott ír az a két mag órajele."


Félreírtam,órajelet akartam írni csak nehéz napom volt, ment a zöld pacsi :)

2014. máj. 15. 19:36
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
Manjaro. USB-ről simán telepíthető, rendkívül kis gépigényű, de rendkívül jól testre szabható disztró. Ráadásul Arch alapú, rolling release-es disztró, úgyhogy folyamatosan frissül.
2014. máj. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a maegbízhatóságot akarod, akkor a Debian.

Bár egy kicsit körülményesebb a népszerűbbeknél, de azért nem kell hozzá profinak, vagy it-senek lenned, józan paraszti ésszel is elboldogulsz vele.


Windows alól usb-re a legjobb szerintem a lili usb creator, ha azt írja hogy nem kompatibilis, de megpróbálja rárakni (bár a 7.5 debian az)... általában úgyis működik.


Video és net/youtube:

- használj google chrome-ot, az jól kezeli a flasht (nem chromium). Ezt a gdebi csomagtelepítővel egyszerű felrakni.


Video: smplayer, Vlc, bár a beépített se rossz benne.


Próbálkozhatsz még a Linux Mintekkel is, de én úgy vettem észre, hogy ott se kikerülhető a linuxba mélyedés.

2014. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!