Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kell az új router-t is...

Miért kell az új router-t is folyton újraindítani?

Figyelt kérdés

2 db gép. Egy laptop és egy asztali PC. A laptop wifi-t használ. Vettem egy új router-t, de ugyanaz a probléma, mint volt. Vagyis:


a kapcsolat a router-rel folyton megszakad. Random-szerűen. Ki kell kapcsolni a router-t, majd vissza. Van, hogy 5 percenként, vagy, hogy egy órán belül többször is és van, hogy egy hétig tök jól működik.


Régi router: TP-Link TL-WR542G

Új router: Tp-Link TL-WR840N


Digi-s előfizetésünk van. Felhívtuk őket, amikor még a régi router volt beüzemelve. Azt mondták ők nem tapasztaltak semmilyen hálózati hibát, viszont azt látják, hogy a mi router-ünk magától lecsatlakozik. Gondoltam a router bedöglött hát megvettem a fent említettet most május 4-én. Tegnapig volt jó. 11 napig semmi baja sem volt. Amikor a net elszáll, a menüjébe sem lehet belépni. Muszáj újraindítani.


Ezt mi okozza? Avast Premiert, illetve Avast Internet Security-t használunk. Egyik gépen ez, másikon az. Na most ezekben a vírusirtókban van tűzfal. Lehet, hogy a router és az irtó tűzfala vesznek össze? Kb. február, vagy március óta használjuk ezeket az irtókat, előtte végig az ingyenes Avast volt, nem is volt semmi gond. Mi legyen? Tegyek fel tűzfal nélküli irtót?


Win 8.1 enter-t használunk, 32 és 64 bites. Eredeti, jogtiszta. Közalkalmazott vagyok, tehát megkapom a szoftvereket az iskolából termékkulccsal ellátva.



2014. máj. 16. 08:37
 1/10 Tengor ***** válasza:
100%

"Azt látják, hogy a router lekapcsol" gondolom akkor, amikor te újraindítod...

Mindkét gépen megszakad a kapcsolat? Driverek helyesen vannak feltelepítve? A ház elektromos hálózata megfelelő?

2014. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amikor felhívtuk a Digi-t, akkor pont volt egy ilyen router működési zavar. Ezért hozzá sem nyúltunk, nem indítottuk újra, semmi. Igen, a két gépen ez mindig egyszerre történik. Se net, se router menüt nem lehet elérni, míg a router-t újra nem indítjuk. Panelházban lakunk, hogy az elektromos hálózat megfelelő-e, azt nem tudom. :D Driver-ekkel eddig nem volt gond. :S Milyen driver-ekre gondolsz elsősorban?
2014. máj. 16. 09:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerinted nem az avast tűzfal és a router tűzfal veszik össze??
2014. máj. 16. 09:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Villanykörték nem durrognak gyorsan?

A router alapvetően adapterrel működik, zavarra kevésbé érzékeny. Kezdd egy FW frissítéssel, és ha nem lesz jobb vidd vissza. Újat adnak helyette, és ha a modell kifutott azonos ár értékben egy jobbat adnak.

Ugyanilyen gondom volt nekem is, de korrekt a magyar TP-Link képviselet.

Sajnos minden műszaki cikkből van hibás, ez a sorozatgyártás velejárója.

2014. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. Be*arok ezen! :( Vettem egy router-t, erre kiderül, hogy pont ugyanaz a baja, mint a réginek volt. Nem hiszem ezt el!! Azért szereztem be újat, hogy a hiba megszűnjön! R*hadt idegesítő!


Villanykörték nem durrognak. Mindenhol energia-takarékos van, ezek már évek óta mennek, nem is kellett egyet se cserélni.

2014. máj. 16. 09:33
 6/10 A kérdező kommentje:
A legfrissebb firmware van rajta gyárilag, megnéztem a weboldalt, nincs frissebb.
2014. máj. 16. 09:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen kár idegeskedni. Nekem a méregdrága Linksys wireless bridge-emet vágta tönkre a saját firmware-jük :) ezek a hálózati eszközök ilyenek.

Egy körben azért én még a digis modemet is meggyanúsítanám.

2014. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs modem. Bejön a lakásba a patch kábel, azt bele a wan port-ba, PPPOE-t beállítani... stb szokásos, és kész.
2014. máj. 16. 11:17
 9/10 A kérdező kommentje:
Na és legalább kicserélték, ha már ők cs*szték el a bridge-edet? Meg ezek szerint mindenki másnak, akik ugyanarra a firmware-re frissítettek. :D
2014. máj. 16. 11:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor a kérdezőnek elárulom a titkot!


Szóval, ismerős a szituáció, és azt kell mondanom ha túl aktívan használjátok a netet, tehát pl torrenteztek, akkor egy időt után a kevés kapcsolati támogatottság miatt, asszem TP-Link esetén gyári szoftverrel talán 200 kapcsolatot enged össz.. Na már most mikor ez megtelik (amit torrentezéssel nem nehéz megtölteni) akkor kifagy a router, és a menüt sem lehet elérni.. Ez ezért van.. elárulom, hogy nekem viszonylag új routerem van és nem 5-6ezret példány volt, TP-Link 1043ND V2.1 -em van..


Ha egy kicsit értetek hozzá, vagy van rendszergazda aki ért hozzá, akkor Gargoyle szoftvert kell feltenni rá, azaz OpenWRT-t.Soha többé nem fog fagyni! Ezt garantálom!


A probléma ott van, hogy a felsorolt 2 router közül egyiket sem támogatja a Gargoyle.

2014. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!