Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném kicsit növelni a...

Szeretném kicsit növelni a gépem teljesítményét. Jót cserélek e? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A problémám az lenne hogy a böngészőm nagyon lassú rengeteg memóriát zabál a youtube videók szaggatnak akadoznak erre szeretnék valami megoldást találni.

A videokártyám elég gyengének tűnik EZ befolyásolhatja a lassúságot? Szinte csak netezésre használom a gépem erre szeretnék megoldást találni.


Fontosabb paraméterek:

-6 megás internet

- Mozillát használok (tudom-tudom használjak chrome-ot de az még több megóriát zabált)

- windows xp op rendszer sp3.

- Intel pentium 4 3,3GHz ez nemrég lett erre cserélve)

- 2 giga ram ( ez a max amit bele lehet rakni)

- Video kártya: Ati radeon 2600/3600 series 512 MB


Talán a videokártya cseréje megoldhatá a problémám?

Egyébként ez is kb másfél éve lett cserélve.


Ha fontos vírusirtónak avastot használok de pont most járt le a próbaidő így most az sem zabálja a memóriát.


A dolog érdekessége az hogy még ezen alkatrészek cseréje előtt nem volt ennyi problémám a sebességgel. max 320-as felbontásban nézem a videkat de a kép is és a hang is szaggat, pedig sok be van már töltve a videóból.


Mielőtt jönnének az olyan hozzászólólások hogy dobjam ki az ablakon vagy ültessek bele virágot erre szeretnék valami megoldást találni, amit fent leírtam.


Köszönöm a válaszotokat.



2014. máj. 18. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A videokártya cseréje nem sokat segítene. Elvileg már a mostani is besegít a videólejátszásba. Valami szoftveres gubanc is lehet, ha előtte mentek a videók, illetve okosabb böngészéssel nem futnál ki a 2GB RAM-ból.


Ha bővíteni akarsz, egy bármilyen kétmagos processzor Dual Core E2160-tól fölfelé és 4GB RAM.

2014. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

Ahogy nézem nagyjából a lehetőségeid határához értél ezzel a géppel.

Sokat nem lendítene rajta egy másik videokártya.

A tiednél modernebb kártyákat már PCI-E sebességre tervezték és egy külön chippel kellett visszabutítani őket AGP-re. (Bár ilyen típusszámot a HD3650 és hasonló kártyáknál szokott kiírni a rendszer, ami már ilyen visszabutított kártya. A nyák hátoldalán van a chip)


Próbákozz esetleg a Maxthon böngészővel, vagy ne online nézd a videokat, hanem töltsd le őket.

A Freemake Video Downloader pl tökéletes erre a célra, és még egy pár kunsztot is tud. (konvertálás bármiből bármibe, meg hasonlók)

2014. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajtai László ***** válasza:
Milyen operációs rendszert használsz? És mi az alaplapod pontos típusa? Win7 hez sajnos kevés a 2 giga ram. XP hez elégnek kell lennie. Először frissítsd a géped összes driverét. vga, alaplap, hang, stb. És futtass egy memória tesztet is, HD Sentinel vizsgáld a merevlemez állapotát. Ha miden oké akkor utána gondolkodjunk valamelyik hardver cseréjén.
2014. máj. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen én is valami szoftveres problémára gondolok de kb másfél hónapja fújtam ki az egész gépet újrapasztáztam, pár napig jó volt és utána Frissítve lett a firefox és megint rossz.


Igen, igyekeztem a gépbe építhető legjobb teljesítményű alkatrészeket cserélni de ahogy keresgéltem agp-nél 512-nél nagyobb kártyát nem is találtam. Legalábbis a vaterán.


A harmadig válaszoló kérdésére a válasz pedig hogy Xp-t használok (írtam fent milyet stb.) megvizsgáltam HD sendinellel ahogy javasoltad és 100% és 98% lett az eredmény.


Egyébként kifelejtettem hogy 1 hete csinálja azt hogy 3 percenként elkezd szagaggatni mozillában gördítek egyet az egeren és megjavul de utána 3 perc múlva megint. és ez így tovább.

Újratelepítettem úgy néz ki ez a probléma megoldva, de ha valakinek lenne egyéb javaslata a fentiekhez szívesen fogoadom és köszönöm az előző válszokat :)

2014. máj. 18. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!