Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemrégiben megcsináltam, hogy...

Nemrégiben megcsináltam, hogy a hangfalam jack dugós legyen de egy kicsit halk és már minden beállításnál fel tekertem a hangerőt max-ra de halk. Ismertek valami programot vagy bármit amitől hangosabb lenne?

Figyelt kérdés

2014. máj. 18. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyit tud a hangkártya! Erősítős hangfal kell!
2014. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hogyan csináltad meg, illetve előtte milyen volt?


nekem rca dugós hangfalam van és vettem hozzá több másfél méteres jack to rca kábelt és nem halkabb vele mint ha csak rca val kötném mondjuk a tv-re...


de ha úgy csináltad hogy összedrótoztad az rca meg a jack dugót akkor attól lehet halkabb mert valahol rövidrezárhat vagy nem érintkezik rendesen, nálam most az utolsó felállás van de megoldottam mert odaforrasztottam a drótot amit előtte szigetelővel rögzítettem és így nem torzít és halkul el...

2014. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha odaforrasztom akkor nem le halkabb? Mert csak össze ragasztottam szigetelő szalaggal.
2014. máj. 18. 15:47
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor úgy csináltad mint én....



szóval nemtudom kivitelezhető e neked de én így oldottam meg... ugye a hangfalamon csak rca dugó van és úgy oldottam meg hogy igaz csak két kébellel és a 2.1-es csatornán mivel laptopom van...


szóval én így csináltam:


fogtam két jack to rca kábelt és az egyik rca feléhez odatettem a másik jack részét majd ameddig műanyag összeszigetelőztem aztán fogtam egy használatlan valami kábelt ami vezeti az áramot és leszedtem róla a műanyag borítást majd összesodortam ( én kettévettem mert egy rág rossz rádiónak a tápkábele volt és az elég vastag mert sok nagyon vékony szál van benne szóval levágtam belőle egy elég hosszú darabot majd leszedtem a műanyagot róla és két felé vettem majd mindkettőt külön-külön összesodortam hogy ne hulljon meg nyuljon szanaszét majd az egyiket az rca szélső körbe egy részén körbehúztam úgy hogy a jack legalsó azaz a dugó tövénél lévő részt érje csak majd megszorítottam és a két végét szorosan összetekertam majd odaforrasztottam a jack dugóhoz is meg az rca hot is... aztán fogtam a szigetelőt és betekertem úgy hogy ez a rész semelyiken ne látszódjon ki ahol a drót oda lett forrasztva sem az rca kábelnél sem jack kábelnél... ha eddig meg lesz azt fogod látni hogy az rca nál csak a közéső ki pöcök látszik a jacknál meg a felső rész ami két részből áll... tekerd rá az rca végére a drótot úgy hogy tekerd körbe és sodord össze hogy ne jöjjön le majd húzd át a jack dugóra ott először a felső rész alsó részén tekerd körbe majd vidd rá a felsőre is és ott is majd ott is forraszd oda... majd a végén ez is szigetelőzd le a biztonság kedvéért...ezt egyébként úgy is megcsinálthatod hogy ha a hangfalból 3 kábel jön ki azaz 6 rca véged lesz de akkor nagyobb lesz a bumak középen...

2014. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a lényege annyi hogy a jack dugónál az alsó rész ami sokkal nagyobb mint ami a végén van kettő ott van egy kis rész, körben műanyag, választóvonal hogy amit oda tekersz meg az rca külső feléhez az ne érintkezhessen az rcanál a belsővel a jacknál meg a két kisebb felsővel... aztán ha ezt leszigitelted akkor jöhet a következő drót aminek már a jacknál mindkét felső résszel érintkeznie kell de az alsóval amit leszigetelőtél nem szabad... a forrasztás szért jó mert odarögzíti meg vezeti a feszültséget de ettől függetlenül lekell szigetelőzni mert kicsit megfeszül és lepattan meg összeér a két pólus vagy nedvesség éri egyből kampec...
2014. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen! :D
2014. máj. 18. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!