Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nincs, Intel Pentium E5200-hoz...

Kabbalista88 kérdése:

Nincs, Intel Pentium E5200-hoz a catalysthoz hasonló program!? Hol találok ilyet?

Figyelt kérdés
Kerestem több helyen is, de nem találtam olyan programot ami az intelhez köthető, amivel a proci órajelét megtudnám kicsit dobni.

2014. máj. 19. 02:15
 1/4 BM-Striker ***** válasza:
Nem lehet szoftveresen szabályozni, csak BIOS-ból.
2014. máj. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
BIOS-ból állítgasd, nem véletlenül nem lehet winből, mert ha túl magasra állítanád, befagyna a gép és csak az újratelepítés segítene.
2014. máj. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak esetenként olyan tweak szoftverek, amikkel Windows alól állíthatod az órajeleket (AMD-nél is ott van például az AOD), de ezek nem olyan jók. Tuningolni BIOS-ból érdemes és ha nem nyílt szorzós a proci, akkor nagyobb odafigyelés/hozzáértés kell, mert az alapórajel emelése nem csak a CPU-ra van hatással. Én kipróbáltam az AOD szoftvert a nyílt szorzós AMD procimmal, mert gondoltam az nem nagy durranás és olyan értékeket adtam meg (feszültség/szorzó), ami előtte már ki volt próbálva BIOS-ban is. Amikor az oprendszer alól állítottam be az értékeket a teljesítmény nem a várt mértékben javult, nem működött az energiagazdálkodás és az Aero felület is kikapcsolt. Ha ugyanezt BIOS-ból állítottam be, akkor minden flottul ment! Vannak automatikus tuningolási lehetőségek (ilyen van az AOD-ban is például vagy alaplap mellé adott szoftvereknél illetve BIOS-ban is lehet esetenként hasonlókkal találkozni, de ezek sem a legjobbak...legtöbbször csak az alapórajelet emeli a rendszer automatikusan mindenféle visszaosztás nélkül, így a chipset/memória (rosszabb esetben a PCIe is) páros is megszenvedi a túlhajtást és hamarabb instabilabbá válik a rendszer.
2014. máj. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. máj. 19. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!